Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Kota ogonem

Poniższy artykuł piszę otwartym tekstem, aby niektórzy czytelnicy nie musieli doszukiwać się przy świetle pochodni ukrytych treści.

ilustracja pochodząca z Wikipedii / Fot. nieznanyO człowieku,który z przyrodzonej mu anatomicznie rury wydechowej wydala gazy, mówi się, że puszcza bąki, pierdzi, smrodzi, zatruwa powietrze oraz puszcza wiatry.

Język nasz jest bogaty i to ostatnie określenie uchodzi chyba za najelegantsze w sposobach określania fizjologicznej skądinąd czynności. Czynności owej, z powszechnie znanych powodów ludzie starają się dokonać na tyle dyskretnie, aby towarzystwo mogło z uśmiechem na ustach udawać, że nic się nie stało. Tymczasem niejaka pani Fotyga, po wizycie Wielkiego Brata oznajmiła publicznie, że „czuje wiatr” i Jarosław Kaczyński będzie wkrótce premierem.

Ponieważ w rozmowach z szanownym gościem nie ustalano wyników jesiennych wyborów w Polsce, można przyjąć, że wiatr, który poczuła pani Fotyga puściła osobiście na użytek prezesa, który wszak jej płaci za nieustającą gotowość pozostania ministrem spraw zagranicznych.
Wzmożoną gotowość do działania „dla dobra kraju” w wymarzonym rządzie prezesa wykazuje również niejaki pan Mariusz Kamiński, kolejny, dobrze opłacany człowiek tworzący na użytek rządu PiS zręby przyszłych służb specjalnych. Bardzo specjalnych, na specjalne potrzeby, bo „…gdyby rządził PiS to obrona chrześcijan w świecie byłaby jednym z priorytetów polskiej prezydencji”. Tak rzekł sam prezes i należy w to wierzyć.

No i żal człowiekowi d… ściska, że PiS nie rządzi a chrześcijan nikt nie broni. Doda pojechała po twórcach Biblii i zaniża swa nieobecnością oglądalność TVP, wprawdzie ją stamtąd wywalono, ale przecież mogłaby w ramach prześladowania chrześcijan od czasu do czasu coś zaśpiewać i poobrażać uczucia na tyle skutecznie, aby ją skazano na ciężkie roboty. Tymczasem role się jakby odwracają i wkurzona na maksa Doda usiłuje puścić z torbami szefa Komitetu Obrony przed Sektami. Rzeczony pan obrońca zapatrzony w Dodę jak w święty obrazek i działający na szkodę jej piosenkarskiego biznesu, przegapił tymczasem rozrastającą się sektę poddanych Chrystusa Króla i księdza Natanka, który mąci sen wielebnemu Dziwiszowi.

Szacowny hierarcha ma prawo czuć się prześladowanym przez krnąbrnego klechę i w końcu wychodzi na to, że jeden chrześcijanin prześladuje drugiego; kogóż więc bronić? W takim rozkroku nie wolno stawiać nikogo, komu się dobrze życzy, przeto na Pis nie należy głosować.
Po co im taki kłopot? Niech sie dalej Tusk męczy, bo to i tak wszystko przez niego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Nie mogę sobie odmówić (hi, hi): Kręci się bąk po podłodze. Kręci się na jednej nodze. Cieszy się malutka Bronka - To ja puściłam tego bąka!
Jadziu! - pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Szachowski
  • Janusz Szachowski
  • 03.06.2011 14:00

Panie Aleksandrze - komentarz godny superartykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może by tak "zagospodarować" owe wiatry, puszczane gromadnie lub personalnie ? Może to być lepsze źródło metanu niż pokłady łupkowe. W dodatku swojskie i odzyskiwane bez udziału obrzydliwych koncernów amerykańskich . W imię patriotyzmu należy owe gazy gromadzić i eksportować na chwałę.
Super tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ptrzyłam z osłupieniem na scenę rzucania klątwy - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9704141,Ks__Natanek_rzucil_klatwe_na_TVN_24__Badzcie_przekleci_.html
Przyjmując taki sposób "krzewienia wiary" rzec można, iż księżulo opętany jest przez wszystkie szatany, jakimi straszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle w formie ! Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 01.06.2011 20:26

Od wiatrów , smrodów i PiS-u zachowaj nas Panie ! Pan Jarosław niech klęczy 24h / dobę na Krakowskim w obronie chrześcijan. Pani Jadwigo - pięknie, łatwo i przyjemnie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 01.06.2011 19:37

Ojej, pani Jadwiga znowu naraża się Adamowi Deglerowi!
Gdzież on, ach, gdzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm.. znaczy ten wiatr, który czuje p. Fotyga to również jakiś nieświeży...
i to na salonach... !??
W takiej atmosferze pod rządami p. Jarosława, chyba nie czulibyśmy się dobrze.
Goethe wołał: "Więcej światła!" My zawołajmy: Więcej światła i powietrza ... świeżego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.