Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Przedświątecznie i pogodnie

Ponieważ wśród wielu świątecznych życzeń, jakie otrzymuję, jest często coś o zdrowiu i pogodzie ducha, dzisiejszy felieton będzie na tyle pogodny, że nikt w moje zdrowie nie zwątpi.

Szopka w Rzymie / Fot. Jadwiga KowalczykJeśli jednak znajdzie się malkontent, który z marszu wpisze „jaka stara, taka głupia” - tym razem nie skasuję: zachowam ku pamięci własnej oraz wszystkich, którzy łamiąc się opłatkiem, wydają się sobie lepsi od dobrych, mądrzejsi od mądrych i świętsi od samego Pana Boga.

Oczywiście, im więcej kalendarzy traci swoja aktualność, im bardziej o własnym zdrowiu mogę mówić wszystko z wyjątkiem, iż jest znakomite, tym częściej ulegam stuporowi na widok, lub wieść o sprawach, jakie nie śniły się ludziom urodzonym równie wcześnie jak ja.

Dochodzę w ten sposób do kolejnego przypadku nowej deklinacji, która na początku wzbudziła zdumienie, a potem stając się użyteczną, wzbudziła we mnie czystą uciechę z cudzej pomysłowości. Przypadek ten nosi numer 14 i jest to Dziwnik. Dziwnik odpowiada na pytanie KE? - i aczkolwiek brzmi to po angielski, żywo przypomina nasze ki diabeł?

Mając ową deklinację w głowie, rozmyślać mogę z całą pogodą ducha nad różnościami, z których np. sposób nauczania oraz skutki niedouczenia wracają na łamach naszego serwisu z uporem bumerangu, nie wzbudzając już nawet zainteresowania ani dyskusji.

Przykład pierwszy z brzegu: „Dwaj mężczyźni, którzy w St. Petersburgu na Florydzie (USA) usiłowali odjechać skradzionym samochodem, musieli zrezygnować. Przestępcy nie byli w stanie poradzić sobie z ręczną skrzynią biegów…” Nie wiem, czemu ci dwaj zostali nazwani przestępcami, skoro ostatecznie samochodu nie ukradli? A nie ukradli, bo byli niedouczeni, czego winę ponosi jak najbardziej system szkolny. Widoczne braki w wyszkoleniu technicznym uniemożliwiły im nabycie samochodu w ramach wyznawanej teorii równości, czyli „co twoje to i moje…”.

Przypadek ten świadczy wyraźnie, że polskie szkolnictwo, o którym słychać narzekania, ma wyraźna przewagę nad amerykańskim, bo u nas ręczną skrzynię biegów obsłuży zarówno małolat, jak i pijany w sztok tatuś, czego dowodzą wiarygodnie krzyże przy drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Jesteśmy lepsi pod względem poradności (radzenia sobie w trudnych sytuacjach), czy raczej byliśmy? Czasy się zmieniają i nauczanie w szkole jest inaczej już traktowane. Pomimo, że zwraca się uwagę na czytanie ze zrozumieniem to jednak brak jednego i drugiego. Dzieci i młodzież coraz mniej czytają i rozumieją. Przynajmniej tak to widać. A może to ja już tak się starzeję?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, piekielnie okrąglutka i zgrabna liczba. Życzę odwrócenia tej liczby w 2012 roku, żeby nie być diabelsko nierealnym w swoich życzeniach...
Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agata Kowalczyk
  • Agata Kowalczyk
  • 24.12.2011 09:54

Wszystkim wszystkiego naj - a głównie świętego spokoju :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

666 - jeszcze chwila i będzie 6666, czego życzę w skłonach i karesach.
Na tematy typu edukacyjnego się nie wypowiadam, by nie psuć sobie humoru. Natomiast pytanie czy iść z prądem i komputerem czy też bez tej maszyny i w poprzek - zasadne.
Przemyślałem rzecz i zainstalowałem choinkę (tradycja) ale zamiast bombek bujają na niej pisanki czyli malowane jaja (patrzę w przyszłość). Wszystko zaś zgodnie z mniemanologią stosowaną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu! sześć + sześć + sześć = dziewięć. Dziewięć do magiczna cyfra horoskopu Azteków. który liczy sobie ponad trzy tysiące lat. Taki zbieg okoliczności daje nadzieję, że "uskrzydlony wąż", czyli cyfra dziewięć prognozować będzie dalsze Twoje sukcesy na niwie dziennikarstwa obywatelskiego - czego Ci także serdecznie życzę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ups!... zapomniałam ***** :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę - w Krzemowej Dolinie doceniono zalety "liczydła"!
Posługiwanie się prostszymi narzędziami zmusza do samodzielnego
twórczego myślenia, rozwija - wiedzą co robią!

666 artykułów, i to takich, z nerwem! - serdecznie gratuluję!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadziu, jak zawsze jest Pani w temacie. Gratuluję 666 artykułu, tego arta nikt już nie zauroczy, bo już jest... pozdrawiam ! Pomyślności na te święta !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@"cichy wielbiciel" - masz rację, że liczba 666 zobowiązuje i w głowie diabelnie miesza, czego dowodem - nie wiesz "co poeta miał na mysli".
Co do pasterki - sprawa miewa się odwrotnie: legitymacji partyjnej nie schowam, bo nigdy takowej, z żadnej partii nie miałam. A na Pasterkę z własnej, nieprzymuszonej woli nie chodzę. Nawet jak posypane piaskiem.
Zdrowia, szczęscia, pomyślności ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
"cichy wielbiciel"
  • "cichy wielbiciel"
  • 22.12.2011 17:27

Pani Jadwigo, za diabła pojąć nie mogę co Pani dziś tu napisała ale myślę,że to ta magiczna cyfra (666 artykuł) pomieszała mi w beretce,a może i ta przedświąteczna gorączka przyczyniła się do zamulenia mego umysłu. Ale tak czy siak życzę Pani miłych, rodzinnych ciepłych i zdrowych świąt Narodzenia Bożego i nie za wiele śniegu co by nóg nie powykręcała Pani w drodze na Pasterkę (mam nadzieję,że raz w roku zagląda Pani do swego Kościoła by poczuć atmosferę świąt. Mam kilku partyjnych znajomych i oni też na Boże Narodzenie i Wielkanoc chowają legitymacje w komórce i idą pobyć razem). Pozdrawiam świątecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.