Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Trzy razy Kuba

"Kuba, wyspa jak wulkan gorąca..." - to pierwsze słowa piosenki o Kubie, śpiewanej w czasach, kiedy Castro był naszym socjalistycznym przyjacielem, a wyspa - utraconym rajem zwyrodniałych amerykańskich kapitalistów.

Kuba Wojewódzki / Fot. Marzena Bugała/Polskapresse / Fot. W24Ale nie o tej Kubie rzecz będzie, bo współcześnie, aktualnie, aczkolwiek równie gorąco zaistniała Kuba rodzaju męskiego, czyli Kuba Wojewódzki, satyryk z niewyparzonym jęzorem, który wraz ze swoim kolegą, pod wpływem tak zwanej opinii publicznej, która (niektórych) skandali nie znosi - wywalony został uroczyście z radia Eska.

Jak już napisałam w komentarzu pod jednym z tekstów naszego serwisu, ja akurat tego radia nie słucham, bo mi jakoś nie po drodze; radio stoi w kuchni w charakterze przedmiotu, z którego można czerpać rozrywkę w trakcie gotowania obiadu. Trwa to (gotowanie) niezwykle krótko, bo obfitość osobistego menu o zawrót głowy nie przyprawia.

Wracając jednak do Kuby (tego Kuby), napisał był on w jednym ze swoich tekstów w "Polityce" zdanie, które szczególnie przypadło mi do gustu:

"Głównym zajęciem prawdziwych polskich patriotów jest szukanie niepatriotów. Do tego szczytnego celu przydatne mogą być badania pokazujące, że mecz Polska - Rosja oglądało w telewizji 14,7 mln widzów. Wcześniej rekordy należały do Małysza, papieża i Whitney Houston. Czyli więcej nie oglądało, niż oglądało. Liczba osób stojących tam gdzie ZOMO rośnie lawinowo".

Tako rzecze w Mea Culpa potępiony Kuba Wojewódzki, który, niecnota, obok zacnego filozofa Hartmana, jest powodem mojej stałej rozterki: od którego zacząć czytanie "Polityki". Ot, zagwozdka, jak mawiają mieszkańcy na wschód od Bugu.

Tym razem zaczęłam od Kuby (tego Kuby), ponieważ ilustracją
do wyżej przytoczonego cytatu (co za korelacja!) był występ pana Waszczykowskiego, który od czasu wezwania "nie zabijajcie nas", demonstruje
kwaśną minę i ogólną dezaprobatę; czemu się nie dziwię, bo świry polityczne oraz zbiry na usługach wzięły sobie do serca dramatyczny apel i człowiek chodzi całkiem żywy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

wariatci
  • wariatci
  • 27.07.2012 06:23

rozdaj Pani wszystkim te żółte papiery "wariackie papiery"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się nie pisze "po polskiemu" to się ma za swoje... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Łapka w dół" - miodzio.
Gdybym napsał: sto lat plus VAT - jakiś "łapkowicz" kciukiem wskazałby mi moje miejsce...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Aleksander Kast

Chapeau bas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że użytkownik znany m.in. jako myNaród systematycznie zyskuje na liczebności. Cóż, chylę czoła - utrzymanie w ryzach aż tylu jaźni nie jest rzeczą łatwą ani małą. Wszystkim jaźniom doradzam zapoznanie się z definicją projekcji atrybutywnej;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, ta lotność satyry to niczym miłosne trele zrzucającego z babcinych głów moherowe berety. Pełnym podziwu za związanie tych postaci z antypisowską fantazją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz napalm-kot
  • Janusz napalm-kot
  • 03.07.2012 21:23

@Aleksander Kast - ładnie nawijasz , brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uznania nasze. Pyrsk, Ludkowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tandem Wojewódzki&Figurski rypnął dowcipem lotu - wedle uznania: trzmiela, nad gniazdem kukułczym, Lota płaczącego nad Sodomą...
Kuba jak wulkan.... czyli lawa się wylała i stał się cud. W Narodzie zapanowała wręcz całkowita jednomyślność. Smucą się ci, którzy nie doczekali ukrzyżowania panów WiF.
Pomstują ci, którzy oczekiwali spełnienia, a nie tylko zapowiedzi gwałtu w imię odwetu za "Wołyń" i "eksterminację polskiej substancji narodowej".
Otulona kirem RP topi się w upale, smutek i powszechny żal panuje dookólnie. Tylko jak zawsze znakomita pani Jadwiga z dystansem obserwuje absurdy. Gloria...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@
Janusz napalm-kot Wczoraj 22:16 - się nie przejmuję, kapelusz nie nowy, ale jakie pochodzenie! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.