Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Uruchomić wyobraźnię

Oglądając kilka tygodni temu jakiś stary western, zachwyciłam się jednym z dialogów między westernowym łajzą a szeryfem na ciężkim kacu, usiłującym ścigać bandę.

Zamek Krzyżacki w Bytowie / Fot. Jadwiga KowalczykBrzmiało to tak:
– Szukasz trzech ludzi? Jeden kulawy, jeden wysoki; tam są.

Każdy w tym miejscy zauważy, że o trzecim nic nie wiadomo, ale wyjaśnię to później. Póki co wyjaśniam, że piszę ten felietonik na cześć naszego Autora, pana Marka Chorążewicza.

Panie Marku!

Sytuacja z brakiem zaufania, nad czym Pan ubolewa, jakże odmienną jest od stosunków czysto mafijnych, aczkolwiek wymienionych przez Pana podmiotów walczących o swoje w naszej triadzie „minister-lekarze-farmaceuci” - przestępczymi nikt nie nazwie.

Zmierzam do tego, że u takiego na przykład Ojca Chrzestnego do uzgodnień
nie budzących wątpliwości i absolutnie gwarantowanych, wystarczało słowo, czyli honorowanie wzajemnych interesów na tak zwana gębę. Niedotrzymanie słowa skutkowało nieodwracalnym przefasonowaniem tejże gęby ręcznie, lub przy pomocy urządzeń zdalnie rażących, do czego bynajmniej nie zachęcam, aczkolwiek nawet najspokojniejszy człowiek miałby czasem ochotę gębę komuś przefasonować.

Niestety, cały profesjonalny sprzęt do rażenia przeciwnika łamiącego słowo, (czyli złamasa), został wysłany do Afganistanu, przeto nam się może tylko scyzoryk w kieszeni otwierać. Można jednak, nie narażając kieszeni na przedziurawienie, uzyskać nieco satysfakcji w sposób pokojowy, poprzez uruchomienie wyobraźni: dla osób całkowicie bezsilnych (czyt. pacjenta) jest to zastępczy zabieg higieniczny, rozładowujący skutecznie stany stresowe.
Najlepiej powyobrażać sobie to i owo w pozycji siedzącej, po pastylkach bez recepty, w miejscu oświetlonym dyskretnie, pachnącym higienicznie wedle gustu i podaży w drogeriach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Hi, hi...Arłukowicz podobno wykupił cały zapas pampersów w pobliskim sklepiku przy Wiejskiej.
Triada, o której Pani pisze to właściwie trójkąt typu bermudzkiego ze wszystkimi konsekwencjami.
Podziwiam sprawność pióra i chylę głowę w ukłonie..

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 14.01.2012 22:47

Zgadzam się z panem Markiem. Świetne ! Eeeee , ten wychodek to taki współczesny , murowany .Można poczekać ....AŻ ....asz ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I mi też...:)
Marek przywołał nazwę leku, ja zobaczyłem w tej nazwie pewien zwrot, ale dopiero Pani Jadwiga ofiarowała Polszczyżnie pełnowymiarowy termin na wskroś przydatny...:)
Czapkuję jak najuniżeniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gloria
  • Gloria
  • 14.01.2012 21:28

"...zlikwidować NFOZ, wywalić ministra zdrowia, wykosić lobbystów, przydusić doktorów, przycisnąć aptekarzy tak, aby nic nie zostało. W tym momencie nastąpiło ugięcie przestrzeni i wyskoczył w sposób nie zamierzony nawrót do idei niejakiego Kononowicza".
Pani Jadwigo - oj myślę, że z tym Kononowiczem to jakiś jasnowidz dobrze prorokował.
Dziś pewnie mielibyśmy dla każdego coś miłego i ... święty spokój.
... a poziom intelektualny parlamentarzystów jasno utwierdza,że Kononowicz byłby świetnym wodzem.
Tylko,że ja na jego miejscu to jeszcze i sejm bym na dokładkę pogonił,że o senacie nie wspomnę, no i mielibyśmy przynajmniej kryzys z głowy i nie musielibyśmy dziś dotować rent dla greckich pedofilów, sadomasochistów, ekshibicjonistów, piromanów i hazardzistów z kieszeni naszych szczęśliwych emerytów. Amen

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, z piórem do Pani iść w termin mi trzeba...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to poczekamy...... .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.