Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. W połowie odcinka

Z konferencji prasowej premiera RP dowiedzieliśmy się o składzie osobowym nowego rządu, przy czym pan premier potwierdził własnymi usty najbardziej zdumiewającą zmianę w składzie tegoż rządu.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPotwierdził mianowicie, iż przeciek, którym od co najmniej dwóch dni zachłystują się media i komentatorzy na temat ministra sprawiedliwości, jest prawdą, tylko prawdą i całą prawdą. Szkoda, że trzecia prawda nie jest tą z Tischnera, ale jest jak jest i zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo innego wyjścia nie mamy.

Nie wspominając o obywatelach światłych, oblatanych, warszawskich, salonowych, bliskich żyrandolom i szabasowym świecom, a również tych, którzy z nicowania przenicowanego zarabiają na chleb z szynką - ja, prowincjonalna kobiecina, która zamiast z racji wieku klepać nowenny, ołtarze dekorować kwieciem i ochrypłym głosem kwiczeć Rotę - siedząc w fotelu, czytam co wydrukują, oglądam, co pokazują i słucham, co mówią, w wyniku czego dochodzę do wniosku że:
1. Panu Gowinowi, jako osobie krytykującej czasem przeszły rząd, stary/nowy premier "zamknął twarz", stwarzając mu możliwość innego punktu widzenia z innego punktu siedzenia. Trudno o lepsze wdrożenie popularnego porzekadła.

2. Ponieważ inne porzekadło - jakże często stosowane w krewkich dyskusjach, czyli „argument poniżej pasa”, ujawnił głośnym rechotem to, o czym nasi wybrańcy myślą, patrząc na eleganckiego faceta, który z mównicy nie rzuca g… w premiera, nie wydala z siebie trującej mgły, z nikogo nie robi zdrajcy, zbrodniarza oraz kłamcy - kadencja tego rządu będzie przebiegała pod znakiem kłopotów, jakie stwarza w Sejmie nowe, niepoprawna politycznie i rozczochrana etycznie grupa Palikota.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

No, no żeby tak od razu "prowincjonalna kobiecina" ...W takim razie chętnie zamieniłbym najbardziej "wszechwypasioną" europejską stolicę na głuchą prowincję. Cel i pal pani Jadwigo. Dycha !
Prostactwo szerzy się i szczerzy na zielonych fotelach niczym szczeżuje, hieny i inne zwierzęta. Nigdy nie chciałem żyć w ciekawych czasach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agata Kowalczyk
  • Agata Kowalczyk
  • 18.11.2011 12:45

Ha, no cóż, Biedroniowi wystarczyło 5 minut na mównicy, żeby postrącać maski z twarzy. A już prawie wierzyłam tym ludziom, że szanują każdego Polaka... Ale jak widać większość ma robale w głowie i widzenie tunelowe skierowane właśnie poniżej pasa. Dla dużej części naszego społeczeństwa homoseksualiści mogliby w ogóle nie mieć głów - i tak w oczach większości definiuje ich to, co nie powinno nikogo interesować. A rzekomo to oni myślą tylko o seksie...

Krótko mówiąc, jak dla mnie była to najbardziej żenująca scena w historii polskiego sejmu. I to nie z winy mówcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe zjawisko. Ludzie mają zwarcie w klawiaturze powodujące że przy naciśnięciu "p" i "o" włącza się "shift".

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany, ale się Pani Jadwiga przejechała po wszystkich i wszystkim ...a te wygodne ustawy jak lakierki przyciasne... są niesamowite!.... 5*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... i dzeki takiemu obrotowi spraw będzie POpyt na dziennikarzy i będzie komedia w mediach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze!
Skład rządu sugeruje, że premier chce mieć totalna kontrolę nad wszystkim. Jeżeli rozgrzebane reformowanie państwa zostawia się innym, to znaczy że przejmuje się CAŁKOWITĄ odpowiedzialność.

Dlaczego dobrze? Ponieważ nie będzie już mógł zwalać na ministrów wybranych przez siebie, którzy w większości na razie "będą się przyglądać" i uczyć, ani też nie zwali na opozycję, której właściwie nie ma..., bo jest rozbita dzięki ambicjom kanapowych opozycjonistów, pretendentów do "mężów stanu".
Sytuacja czysta i przejrzysta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już się nie mogę doczekać... Będzie ubaw. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.