Facebook Google+ Twitter

Na wariackich papierach. Zrobieni w dudka

Pierwsze, enigmatyczne słowa prezesa Kaczyńskiego na temat ekspose premiera zabrzmiały tak, że dziennikarze rozpoczęli natychmiast rozpaczliwe spekulacje typu „co poeta miała na mysli”.

Rzecz działa się na korytarzu sejmowym, w tłoku godnym czasów, kiedy na rynek „rzucano” wyroby czekoladopodobne, czyli coś słodkiego, zrobione z niewiadomoczego.

Aliści debata sejmowa ma swój rytm i obyczaj, tak więc niewiele czasu upłynęło, a pochwalnie brzmiące słowa prezesa „to było zręczne wystąpienie” wyjaśnił on osobiście w swoim kontrekspose.

Na czym polegała zręczność wystąpienia premiera? Otóż po pierwsze, premier zręcznie ominął sprawę katastrofy smoleńskiej, po drugie nie wspomniał ani słowem o katastrofie smoleńskiej i po trzecie – nie wyjaśnił katastrofy smoleńskiej, w której nieustająco tkwi prezes, jakby go w cementowych bucikach wstawiono do rwącego potoku.

Tymczasem rwącemu nurtowi bieżącej polityki poddali się buntownicy, którym martyrologia prezesa nie przyniosła widoków na zwycięstwo, objęcie rządów w kraju i dochrapanie się tek ministerialnych, które się za wierną służbę, jak psu buda należą. Szczególnie w wieku pochrystusowym, który człowieka o dojrzałych politycznych ambicjach zobowiązuje do bycia kimś więcej, a nie tylko członkiem partii swojego prezesa.

W efekcie całe wyrzucone na zbitą twarz towarzystwo będzie kolędować wśród wyborców, którzy po trzeciej już czystce ideologicznej w obrębie ukochanej partii, są zmuszeni do wykonania szpagatu z przewrotki.

W najbliższym czasie będziemy więc obserwować terenową wersję break-dance z gwiazdami i gwizdami, bo publiczność pisowska w czasie wyborów waliła z przekonaniem na całkiem inne przedstawienie.

Mimo usilnego molestowania, prezes wystrychnął ich na dudka i wystawił całe towarzystwo za kulisy, gdzie mogą teraz osobiście wykonać niezapomniany, ponadczasowy numer w nowej aranżacji , czyli "W Polskę idziemy, panowie…"Osobiście byłabym zachwycona, gdyby w ramach parytetów, zapiewajłą była
pani Kempa, bo głos mocny, nie jeden raz demonstrowała z estrady, ambony i rzecz jasna – trybuny sejmowej. Z mizernym, jak dotychczas skutkiem, ale do wytrwałych świat należy…
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Bardzo mi się spodobało "rozszyfrowanie" tych trzech punktów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezaleznie od tematyki felietony Pani Jadiwgi są doskonale! Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podzielam zdanie p. Lidii skierowane pod zdresem @ znudzony tym tematem.
Dodaję przy tym, że insynuacje w/w dot. emerytury Autorki są obrzydliwe!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Markowicz
  • Lidia Markowicz
  • 21.11.2011 19:45

Do @ znudzonego tym tematem - jak przy oglądaniu TV - jeśli jakiś program Cię nudzi, przypomnij sobie, że istnieje pilot. Tak i tu, nikt Cię nie zmusza do czytania. Obowiązku nie ma - chcesz to czytasz, nie chcesz, to możesz ocenić artykuł, pamiętając jedynie, że oceniasz wtedy styl, nie poglądy. Od poglądów są ewentualnie łapki. Ale, że jakiś temat Cię nudzi, to trudno, zawsze możesz znaleźć coś bardziej interesującego gdzie indziej. Bo ja zaglądam na ten portal m.in. dla p. Kowalczyk i mnie o nie nudzi. A o gustach się nie dyskutuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ znudzony tym tematem - jedni pisza o sporcie, inni - recenzje w wydarzen kulturalnych. Ja piszę o opozycji (przeważnie) a tazy jak pan - anonimowi "dyskutanci" obszczekują autorów nie dlatego, że sami cokolwiek mają do powiedzenia, ale dlatego, że do powiedzenia nie mają nic, poza obszczekiwaniem właśnie.
Życzę zdrowia i dobrego miejsca za płotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Szachowski
  • Janusz Szachowski
  • 20.11.2011 21:48

Do Jacek-a i Znudzonego tym tematem

rację mieli czerwonołapkowicze uznając ,że felietony p.Jadwigi nie są, niestety, dla ćwiećinteligencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
znudzony tym tematem
  • znudzony tym tematem
  • 20.11.2011 20:49

Staje się pani tak nudna jak dzienniki telewizyjny. Czepiła się pani tego pisu i Kaczyńskiego jakby nie było innych ludzi do obszczekiwania.
Musi pani mieć niezłą emeryturą (policyjną albo sb),że nie pomstuje pani,na brak pieniędzy na leki,opłaty czy inne przyziemne POtrzeby jak pani koleżanki emerytki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ku pokrzepieniu: http://www.youtube.com/watch?v=jASidHG3zF8

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzruszała się jedynie POalicja słuchając swojego kapitana. Jedni mniej, drudzy bardziej udanie wypunktowali nową-starą drużynę. Każdy na miarę ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@elaszychlińska - do usług:)

@Jacek'u - czasem wysokie "C" , czasem sznapsnbaryton. Dla każdego coś słyszalnego. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.