Facebook Google+ Twitter

Na Warszawiance tenis z koparką w tle

Trwają przebudowa największego obiektu tenisowego w Polsce - stołecznej Warszawianki. Pomimo prac ciężkich maszyn budowlanych władze Klubu Sportowego Warszawianka zdecydowały się nie przerywać cyklu turniejowego na obiekcie.

asdad / Fot. Bogusław Skowron- Warszawianka jest obecnie największym kompleksem tenisowym w kraju, po trwającej przebudowie nasz obiekt składa się z 29 kortów, w tym 12 krytych, czyli jest obiektem całorocznym. - zachwala Wiktor Wierniuk dyrektor KS Warszawianka. - Mimo to będzie obiektem jeszcze większym min czemu służy trwająca przebudowa.

Turniej na Warszawiance Suzuki Warsaw Masters odbywał się na przełomie kwietnia i maja. Na czas imprezy przerwano modernizację obiektu, by umożliwić przeprowadzenie rozgrywek. Nowe korty, w tym wykorzystywany na turnieju kort główny i plastikowe siedzenia na trybunach nie mogą budzić zastrzeżeń. Problem stanowiła infrastruktura okołokortowa, a więc chodniki, parkingi i zaplecze kortu (biura i szatnie), która mocno ucierpiała wskutek prac remontowych. Wiekowe płyty chodnikowe prowadzące bezpośrednio od wejścia na obiekt na trybuny, zarówno dla VIP-ów, jak i pasjonatów tenisa przykryto zielonym dywanikiem z rolki przypominającym trawę. Walory wizualne tego pomysłu nie znalazły jednak odzwierciedlenia w jego użyteczności - kibice, organizatorzy, a nawet biorące udział w turnieju zawodniczki z pierwszych miejsc rankingu WTA byli narażeni na groźny upadek na krzywiznach i dziurach "zielonej dróżki".

Wiele zastrzeżeń budził dolny parking koło obiektu na którym jest kilkanaście odcieni asfaltu i typowe dla polskich dróg dziury i koleiny. - Dolny parking przy obiekcie ucierpiał, jak to zwykle się dzieje przy renowacji, na skutek prac ciężkich maszyn budowlanych. Tymczasowa naprawa była dokonywana, lecz przebudowa całego parkingu nastąpi w ostatnim etapie prac remontowych - tłumaczy Wierniuk. adad / Fot. Bogusław Skowron

Podobnie jak chodniki i parking w ostatnim etapie prac remontowych przebudowy wymagać będą kruszące się schody prowadzące z parkingu do wejść. Szary, rozpadający się beton tuż przed turniejem pomalowano na zielono uznając, że sam koloryt załatwi sprawę zmęczenia materiału.
Kosztownym elementem modernizacji jest nowy budynek przeznaczony na zaplecze kortu. Ze strony internetowej Suzuki Warsaw Masters dowiedzieć się można, że został już oddany do użytku w 2007 r., dlatego wykorzystywano go w trakcie trwania turnieju. W rzeczywistości budynek, jest jeszcze remontowany i choć są to kosmetyczne poprawki nie ma pewności, że prace zostaną ukończone przed czerwcowym turniejem Orange Warsaw Open.

- Przebudowę całego obiektu powinniśmy dokończyć jeszcze w tym roku - mówi Wierniuk - jest to nasza ambicja, podrażniona dwuletnim opóźnieniem, któremu winien jest były minister sportu Tomasz Lipiec. Chodzi o blokowanie przez niego funduszy Totalizatora Sportowego przeznaczonych na tę inwestycję, które zgodnie z przepisami stanowiły aż 50 proc. całego kosztu modernizacji. Pieniądze te zostały wreszcie przyznane przez następczynie ministra Lipca - minister Jakubiak.

dada / Fot. Bogusław SkowronPoza wspomnianymi, niezbędnymi pracami wykończeniowymi KS Warszawianka planuje modernizację trybun kortu głównego. Dobrze prezentujące się plastikowe krzesełka zostaną zastąpione bardziej trwałymi trybunami i powiększona zostanie ich liczba: z 3 tys. do 5 tys. Cała modernizacja Warszawianki kosztować będzie ponad 9 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.