Facebook Google+ Twitter

Na Wawelu były dwa pogrzeby pary prezydenckiej. Prokurator nie chce o tym mówić

Jak podaje "Super Express", informacje o drugim pogrzebie Prezydenckiej Pary na Wawelu są prawdziwe. O wydarzeniu został poinformowany Jarosław Kaczyński, ale nie wziął w nim udziału. Uczestnikiem drugiego pogrzeby był natomiast twórca sarkofagu Jan Siuta z podkrakowskiego Cholerzyna, który o sprawie mówić nie może - wiąże go tajemnica państwowa.

 / Fot. Łukasz Gdak W24"Odwiedzili mnie funkcjonariusze służb specjalnych i podpisałem stosowny dokument" - wyjaśnia "Super Expressowi" Jan Siuta.

Gość Kontrwywiadu RMF FM Andrzej Seremet, o drugim pogrzebie Lecha i Marii Kaczyńskich mówić nie chce. "Sprawa sekcji zwłok i pochówku została zamknięta i nie ma w niej żadnych wątpliwości" powiedział Seremet w wywiadzie dla RMF FM.

Kontrowersje wokół pogrzebu na Wawelu. Para prezydencka pochowana dwa razy?

Stan ciał pary prezydenckiej, zmasakrowanych w katastrofie smoleńskiej oraz nie pozwalał na ich szybkie zidentyfikowanie. Niektóre fragmenty udało się rozpoznać dopiero po badaniach DNA, ale trafiały do rodzin zmarłych z opóźnieniem. Niektóre rodziny decydowały się na drugi pogrzeb.

Mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej uważa sprawę za wyjątkowo delikatną, jednak przyznaje w wywiadzie dla Radia Z, że niektóre okoliczności nie zostały wyjaśnione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

2 pierdolnięty
  • 2 pierdolnięty
  • 10.03.2011 16:37

Pewnie tak....

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 10.03.2011 15:47

Pewnie wyjęli nogę w mundurze....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.