Facebook Google+ Twitter

Na winobraniu w Zielonej Górze pojawią się Bachus i św. Urban I

Zielona Góra. Tegoroczny Bachus z winem z podzielonogórskich winnic towarzyszyć będzie patronowi miasta św. Urbanowi I w aurze paryskiego Montmarte'u. Goście będą tańczyć na pancernej szybie, odsłaniającej fragmenty murów zabytkowych kamienic.

 / Fot. Mohylek, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Maenads.jpg&filetimestamp=20080115121746Odliczane są już dni do Winobrania 2010 i są dalsze elektryzujące szczegóły imprez. Centrum miasta, osławiony deptak - utonie w hollywoodzkiej scenografii: rozbłyśnie kolorowymi światłami, a na ścianach kolorowych kamienic wyświetlane będą obrazki Zielonej Góry sprzed 1900 roku. A dodając do tego czynne restauracje, zamiast dotychczasowych obskurnych ogródków piwnych - powinno się tu czuć atmosferę Paryża, szczególnie Montmartre'u. To już wiemy, o czym
informowały Wiadomości24.pl

Pojawił się niestety niespodziewany kłopot z samym... deptakiem. Jest w trakcie rewitalizacji. Obok granitowych płyt kładziona jest kostka, która ukazuje historyczny układ ciągów komunikacyjnych. Roboty miały zakończyć się do końca sierpnia, wiadomo teraz, że terminu nie da się utrzymać. Zabrakło zsynchronizowania prac poszczególnych firm: wymiany nawierzchni, instalacji ciepłowniczej czy telekomunikacyjnej. Powód drugi, bardziej skomplikowany. Robotnicy odsłonili obok ratusza pozostałości zabytkowych kamienic. Zadecydowano, że dawne mury przykryje pancerna szklana szyba. Zostaną podświetlone, aby goście mogli fragmenty starych kamienic oglądać. To powinno okazać się również jedną z atrakcji. Tutaj bowiem w czasie winobrania organizowane będą nocne dyskoteki, po koncertach zespołów na usytuowanej obok dużej scenie. - Na czas Dni Zielonej Góry cały deptak będzie uprzątnięty z materiałów budowlanych. Żadnego zagrożenia dla gości nie będzie – wyjaśnia naczelnik Biura Inwestycji Miasta, Paweł Urbański.

Na dużej zatem scenie wystąpią, co jest już wiadome: Kalwi&Remi, Iwona Węgrowska, Mezo, Czarno-Czarni, Big Cyc, Ocean (wystąpił na tegorocznym festiwalu Piosenki Rosyjskiej), Sny, Sumptuastic i Goya.

Mocne uderzenie będzie także na koniec Dni Zielonej Góry. Mieszkańcom i gościom zaprezentują się: Evenement, Grupa Operacyjna, Sidney Polak, Marie (była na Festiwalu) oraz Stachursky (częsty gość zielonogórzan).

Na Winobraniu 2010 ponadto nie zabraknie wielkich gwiazd, jak to określają organizatorzy. Nazwiska w tej chwili są owiane tajemnicą. Pewne jest tylko, że inauguracyjny koncert Winobrania będzie bezpośrednio transmitowany przez TVN i Radio Zet.

Po wielkim sukcesie ostatniego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, również i Winobranie zagości w TVP2, a 45 „wejść” na pogodę będzie miała TVN24 i TVN Meteo.

Tygodniowe święto miasta rozpocznie się 4 września br. i trwać będzie do 11 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe wydarzenie. W moim regionie (powiat kraśnicki w woj. lubelskim) obchodzone jest święto malin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.