Facebook Google+ Twitter

Na wojnę? W imię czego?

Ukraińskie "władze" z nocy 14 na 15 kwietnia rozpoczęły operację antyterrorystyczną. Według agencji Ukrinform zginęło 10 separatystów. Europa stanęła na krawędzi wojny, dlaczego?

Sonda

Czy popierasz działania władz polskich w związku z sytuacją na Ukrainie?

 / Fot. PixabayW nocy z 14 na 15 kwietnia Ukraiński rząd rozpoczął operację wojskową określoną mianem antyterrorystycznej. Jej celem jest odbicie budynków administracji w południowo-wschodniej Ukrainie z rąk separatystów. Jak podaje agencja Ukrinform zginęło już 10 osób. Atak ten musi pociągnąć za sobą odpowiedź Rosji, która od tygodni nawołuje do pokojowego rozwiązania spraw na Ukrainie i do wstrzymania się od rozlewu krwi.

Ludzie, którzy jeszcze dwa miesiące temu zgrywali ofiary okupując Majdan, skarżąc się na złą politykę legalnie wybranego prezydenta Janukowycza, doprowadzili do przewrotu w państwie. Nie legalną w świetle prawa walką i sposobami siłowymi doszli do władzy, którą dziś, wykorzystują do zbrojnego pacyfikowania zamieszek. Ludzie, którzy dwa miesiące temu nawoływali do dialogu, którzy własnym życiem ryzykowali by zmusić prawowitego prezydenta do odejścia, dziś nie chcą rozmawiać z własnym narodem. Dziś, dwa miesiące po tym jak sami, tymi samymi sposobami co separatyści, walczyli o wolność - w ich mniemaniu, nasyłają wojsko i czołgi, by strzelali do swoich braci. Ludzie którzy oskarżali Janukowycza o zabójstwa do których doszło na Majdanie, dziś strzelają do obywateli mających odmienny pogląd do ich wizji Ukrainy.

Ludzie Ci to rządzący Prawy Sektor, który w momencie kiedy udało by mu się osiągnąć względną stabilizację na Ukrainie, według swej tradycji zacznie dopuszczać się do czystek etnicznych na terenie Ukrainy. A skoro nie mają problemu by strzelać do współbraci, to mordy na Polakach i upomnienie się o część Polski jest tylko kwestią czasu.

Rząd Polski jest odpowiedzialny za obecną sytuację na Ukrainie, ponieważ od samego początku popierał przewrót na Majdanie, oraz przyczynił się do osobiście. Ludzie destabilizujący spokój Europy byli entuzjastycznie witani na kongresach największych polskich partii. Unia Europejska podpisuje wiążące Ukrainę umowy z rządem, który nie został wybrany przez naród, a który za wsparciem właśnie zachodu sam się obwołał i zdobył władzę.

Unia Europejska i Polska są agresorem, który doprowadził do tego, iż współbracia są wysyłani by do siebie strzelać i mordować. Podczas gdy Rosja nawołuje do pokojowego rozwiązania spraw, do prowadzenia dialogu. Rosja, która według powszechnej propagandy jest agresorem, nawołuję zarówno Ukrainę jak i Stany Zjednoczone, oraz całą Unię Europejską do pokojowych rozwiązań. Jako jedyna dba o godność i życie ludzkie.

W przypadku jawnej agresji Ukraińskich władz, śmiem przypuszczać iż Rosja nie będzie obojętna na krzywdy wyrządzane Rosyjskim obywatelom. To wydarzenie może doprowadzić do interwencji zbrojnej. W razie takiej ewentualności wojska Polskie przystąpią do wojny na terenie Ukrainy.

W imię czego bracia moi Polacy mają iść ginąć na nie swojej ziemi? Mają iść tam bronić nielegalnego rządu na Ukrainie który w przyszłości oczyści ziemie Ukraińskie z mniejszości Polskiej? Mają być pionkami w grze politycznej PO, która strachem o przyszłość Polski chce wygrać zbliżające się wybory? Czy może mają iść bronić nowej kolonii Unii Europejskiej, która potrzebuje nowego miejsca zrzutu na swoje korporacje, sklepy, towary. Czy ludzie Ci mają umierać po to by powiększyć portfele lobbystów z Brukseli?

Szkoda, że zawsze giną biedni, by bogaci stali się jeszcze bogatsi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Za Jacka Soplicę kciuk do góry!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, już wieszcz o tym wspominał: "A przed ucztą potrzeba dom oczyścić ze śmieci; Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marta Jenner Wczoraj 14:16 - końcówka: "Ogromnym problemem Ukraińców jest jednak brak jedności".
To całkiem jak u nas, he, he, he!
Skoro tak, to czy nie korzystniej byłoby nareszcie zająć się własnym podwórkiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Morze Czarne przepraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojna o w imię czego ? Może Czarne to potężne zasoby metanu w hydratach gazowych , przewyższające te w łupkach. Nie jest w interesie Rosji oddanie tego w niepowołane ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz
Ludzie polegli na Majdanie to przede wszystkim ofiary oligarchów, którzy zawłaszczyli "pomarańczową rewolucję" i od lat rękami zwykłych Ukraińców wyciągali kasztany z ognia. To oni doprowadzili do wybuchu społecznego niezadowolenia. Oni byli katalizatorem, choć bez wątpienia potem zadziałał ktoś jeszcze.
Ogromnym problemem Ukraińców jest jednak brak jedności - jedni chcą całkowicie niezależnego państwa narodowego (co przy obecnym układzie sił w Europie wydaje się niemożliwe), drudzy dążą do szybkiego zjednoczenia z UE, trzeci uważają, że bezpieczeństwo może im dać Rosja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Pisze Pan:
"Oczywiście można udawać przed Putinem, ze nie istniejemy licząc, że nas nie zauważy. Głupcy !!!"
A potem:
"To co Pan proponuje "głupcom"?
Zlikwidować terrorystów !"
Kogo ma Pan na myśli, pisząc o "głupcach"? Bo jeśli nas, Polaków, to jak Pan sobie wyobraża polską interwencję na Ukrainie? Zwłaszcza w sytuacji, gdy takie mocarstwo, jak Stany Zjednoczone ogranicza się do pomrukiwania pod nosem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Konopka, problem tylko jest ze wskazaniem: kto jest terrorystą... I kto ma o tym decydować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To co Pan proponuje "głupcom"?

Zlikwidować terrorystów !

Komentarz został ukrytyrozwiń

/A Tłumów wielkich nigdy tam nie było/

Russia Today, czyli "tuba propagandowa Kremla", 1 grudnia pisała:

"11:30 GMT: A tens of thousands-strong “raging crowd” has retaken Kiev’s Independence Square, commonly referred to as the Maidan, RT’s Alexey Yaroshevsky reports on Twitter."

Wiki pisze o 800 tys. tego dnia:

pl.wikipedia.org/wiki/Euromajdan


Przynajmniej więc wtedy nie był to tylko głos inspiratorów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.