Facebook Google+ Twitter

Na WOŚP wylicytował… prezydenturę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-16 10:26

Biznesmen Andrzej Jabłonka wygrał licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku i… został prezydentem miasta. Na jeden dzień.

Anna Milczanowska oddała na dzień władzę Andrzejowi Jabłonce (z prawej). Po lewej Leszek Krynke wiceprzewodniczący rady miasta / fot. Tomasz PiekarskiNietypową licytację przeprowadzono w Radomsku podczas XV finału WOŚP. Prezydent miasta, Anna Milczanowska oddała na licytację „fotel prezydenta”, czyli sprawowanie władzy w mieście przez jeden dzień.  

– Trudno było mi wymyślić gadżet, który jednoznacznie będzie się kojarzył z urzędem miasta – mówi Anna Milczanowska.  – Objęcie urzędu prezydenta było symboliczne, dlatego nie potrzeba było specjalnych opinii prawników – zaznacza.

Licytację wygrał Andrzej Jabłonka , prezes firmy Metalurgia, produkującej gwoździe, druty i wyroby z drutu. Jednodniowy pobyt w prezydenckim fotelu kosztował go tysiąc złotych. Pieniądze zasilą fundację Jerzego Owsiaka.  – Po pierwsze wziąłem udział w licytacji, bo to szczytny cel. Po drugie, chciałbym się utożsamić z tym miastem, nie chciałbym być postrzegany jako ten, który przyjechał po to, żeby „wykorzystać Metalurgię”, jak się czasami się o mnie mówi - podkreśla Jabłonka.

Jednodniowy prezydent mógł wczoraj dowolnie przemieszczać się po urzędzie miasta, spotkał się m.in. z przewodniczącym i zastępcą rady miasta, wiceprezydentami, skarbnikiem i sekretarzem.  Rozmawiał np. o problemach socjalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.