Facebook Google+ Twitter

Na wspólnym bilecie także do Łomianek

Od nowego roku komunikację miejską Łomianek obejmie taryfa ZTM. Dzięki temu 16 tys. mieszkańców miasta będzie mogło podróżować do i po Warszawie na jednym bilecie. Łomianki są już 3 podmiotem, który przyjął stołeczną taryfę.

Autobus KMŁ / Fot. http://www.kmlomianki.info/index.php?bo=autobusy/36"Niekoniecznie stanie się to 1 stycznia, ale na pewno w pierwszych tygodniach nowego roku (...) wspólny bilet obejmie komunikację do Łomianek" - zapowiedział w środę Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Jest to efekt wielomiesięcznych negocjacji, o których mówiło się już na początku tego roku.

Dzięki wprowadzeniu wspólnego biletu, mieszkańcy Łomianek korzystający dotychczas z dobrodziejstw własnej komunikacji będą płacić około 50 zł mniej za bilet miesięczny. Obecnie, aby mieszkaniec tego przykampinoskiego miasta aby poruszać się po Warszawie musi wydać około 160 zł za 30-dniowe bilety ZTM i KMŁ. Po wprowadzeniu wspólnej taryfy cena ta spadnie do 116 zł.

Do Łomianek dociera tylko jedna linia ZTM - 701 a pozostałe oznaczone jako "Ł" należą do Komunikacji Miejskiej Łomianek i przewożą dziennie setki osób na trasie Metro Marymont - Łomianki, Dziekanów, Czosnów. Tym bardziej wspólny bilet okazuje się być pożądanym przez mieszkańców gminy.

Dotychczas jedynie Koleje Mazowieckie i komunikacja miejska gminy Lesznowola zdecydowała się na przyjęcie taryfy ZTM. W tym pierwszym przypadku decyzja PKP ułatwiła tysiącom ludzi podróże po Warszawie i jej najbliższej okolicy. W tym drugim liczną sieć ZTM na terenie Lesznowoli uzupełniło kilka linii busików służących za dodatkowy transport na rozległym terenie gminy. Oba te podmioty honorują wszystkie rodzaje biletów od dobowego aż do kwartalnego. W przypadku Łomianek ograniczy się to być może tylko do 30-dniowych.

Dyrektor Ruta z dumą prezentuje swoje najnowsze sukcesy i nic dziwnego gdyż komunikacja publiczna święci ostatnio liczne triumfy. Sukces buspasa na Trasie Łazienkowskiej owocuje coraz większą liczbą pasażerów wybierających autobusy zamiast aut. Niedawno otwarty parking P+R w Aninie jest kolejnym z serii, mającym ułatwiać przesiadki do komunikacji. Świeża dostawa 9 i 12 metrowych Solarisów umożliwi uruchomienie dwóch nowych linii typu 200, które ułatwią poruszanie się mieszkańcom Rembertowa i Wierzbna.

Pośród tych wszystkich mniejszych i większych sukcesów, wspólny bilet z Łomiankami jest o tyle istotny, iż staje się kolejnym krokiem na drodze przestawiania się dziesiątków nieskoordynowanych podmiotów w jeden zwarty i służący pasażerom, transport aglomeracyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.