Facebook Google+ Twitter

Na wybory marsz! - zachęca młodzież z Radomska

Szkolny Klub Europejski z Radomska "Młodzież dla Europy" ciągle zadziwia swoimi pomysłami. Tym razem, w ramach akcji "Młodzi Głosują", młodzież z ZSG nr 7 w Radomsku zaprezentowała teatrzyk uliczny "Na wybory marsz!".

Na wybory marsz! / Fot. Tomasz MazurW ubiegłą środę ulice Reymonta i Plac 3 Maja w Radomsku zamieniły się w prawdziwą scenę. W sposób humorystyczny młodzież przedstawiła obecną sytuację każdej klasy społecznej oraz ich stosunek do wyborów. Pojawili się zatem: przedstawiciel klasy średniej, biznesmen, biedak, rolnik, oligarcha, rencistka.
Młodzi aktorzy starali się nawiązać kontakt z widzem, aby poprzez to zachęcić dorosłych do uczestnictwa w niedzielnych wyborach. Przechodnie, początkowo lekko zdziwieni, ostatecznie bacznie obserwowali poczynania
"klubowiczów". Uwieńczeniem przedstawienia była piosenka finałowa (z tekstem autorstwa członkini SKE "Młodzież dla Europy" - Pauliny Chobot do melodii zespołu Hey - "Teksański") pt. "Na wybory marsz!":

"Herbatka stygnie zapada zmrok, a tu trzeba oddać głos,
Obowiązek obowiązkiem jest, wyborca królem ma dziś czuć się,
Gdyby mucha chciała zjawić się, mogłabym ją spytać - na kogo dziś głosuje!
Zanim krzyżyk w kratkę wpiszę już.
Zastanowię się... łohooooooohooooo...
O przyszłości decyduje swej, jak najszybciej jej chce
Więc i Ty na wybory idź!
Weź w swe ręce przyszłość swą i dzieci swych
Zadecyduj słusznie w tym ważnym dniu,
Bowiem jeden głos masz.. łohooooo... hoo...
Bądź obywatelem - Na wybory marsz!"

Na wybory marsz! / Fot. Tomasz MazurOprócz teatrzyku młodzież zorganizowała debatę "Dlaczego warto głosować", happening "Mamo, tato - Twój głos to moja przyszłość" oraz przeprowadzili ankietę. "Klubowicze" rozdali ponad 500 ulotek, przygotowali plakaty i transparent z hasłami zachęcającymi do głosowania: "Mamo, tato - Twój głos, to moja przyszłość"; "Zamiast narzekać - zagłosuj"; "Po pierwsze rozsądek, po drugie właściwy wybór"; "Rozsądek - decyzja - wybór"; "Wybory są jasne, gdy się ich dokona"; "Marsz na wybory!".

Jak podkreślają sami młodzi aktorzy, jeden z celów akcji już został zrealizowany. Otóż w czwartkowych szkolnych prawyborach głosowało ponad 95 proc. uczniów Gimnazjum nr 3 w Radomsku. Mają nadzieję, że w niedzielnych wyborach parlamentarnych frekwencja wyniesie co najmniej 45 proc. (w ostatnich wyborach zaledwie 38 proc.). Niech słowo przerodzi się w czyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Odnośnie zainteresowania - "klubowicze" starali się przedstawić teatrzyk w strategicznych miejscach R-ska, czyli ul Reymonta i Plac 3-maja - w miejscu, w którym wielu ludzi przechodzi - niekoniecznie się zatrzymuje. Zainteresowanie na pewno nie było ogromne - ale to, co młodzi zamierzali zrealizowali - było głośno, z nutką humoru - o sprawach ważnych (dziś to rzadkość)...i oddźwięk społeczny - raczej życzliwy. Ważna idea i zaangażowanie młodzieży - za kilka lat to ONI będą być może tworzyć obraz polskiej (a bardziej możliwe - radomszczańskiej) sceny politycznej.
Pozdrawiam;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2007 20:44

Gratulacje za pomysł. Jednak ze zdjęć wynika, że zainteresowanie było dość znikome... To niestety jest bardzo charakterystyczne dla Radomska. Gdyby przyjechał znany pan z telewizji, pewnie pół miasta wyległoby na ulicę. A tak na marginesie: Dziennik Łódzki opublikował dziś sondaż, z którego wynika że w Radomsku największe poparcie ma PiS......... Partię rządzącą (niebezpośrednio) zachwalała sama Aneta Krawczyk na łamach gazety.... No cóż :/ Nie powinno się wyrzekać swoich korzeni, ale czasem nachodzą mnie czarne myśli........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.