Facebook Google+ Twitter

Na wyłączność - Kody w Lublinie

Rarytasem Kodów są kompozycje tworzone specjalnie i wyłącznie dla festiwalu - w tym roku lista jest dłuższa i bardzo interesująca. A to wszystko już od 15 maja.

 / Fot. materiały organizatoraBudżet drugiej edycji festiwalu organizowanego przez Rozdroża rozrósł się w porównaniu do tej ubiegłorocznej. Przybyło też dni, więc grafik zapełnił się większą ilością unikatowych występów, które specjalnie na tę okazję przygotowują artyści. Czego możemy się spodziewać?

Ze specjalnym programem przyjeżdżają panowie z Islandii - i tutaj trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości, że będzie to koncert niezwykły. Hilmar Örn Hilmarsson to nazwisko znane na całym świecie ze współpracy z Current 93, czy muzykami Sigur Ros i Psychic TV. Jest kompozytorem (także filmowym), wybornym perkusistą i postacią niezwykle barwną, inspirującą się mitologią nordycką i wszelkiej maści magicznymi wierzeniami. Towarzyszył mu będzie Steindór Andersen, śpiewak znany także ze współpracy z Sigur Ros ("Rimur"), artysta islandzki z krwi i kości - od wielu lat zajmujący się rybactwem i pielęgnujący tradycję pieśni ludowych "rímur". Wraz z kwartetem smyczkowym napełnią umysły słuchaczy występem zatytułowanym "Przełamując Lody" już 21 maja, o godzinie 19.30 w Bazylice na Złotej.


Wspomniany już koncert węgiersko-polskiego duetu pod tytułem "Dzwony" to jeden z ekskluzywnych elementów imprezy, przygotowany przez Szabolsca Esztényia i Tadeusza Sudnika. Reinterpretacja brzmienia dzwonów na fortepianie i przy użyciu elektroniki - oto założenie niedzielnego występu.

Podobnie "Quasi Rublew" Goski Isphording, Katarzyny Głowickiej, zaplanowany na ten sam dzień - 16 maja - będzie przygotowany specjalnie dla Kodów.

W poniedziałek 17 maja w Wirydarzu zabrzmi intrygujący projekt czterech Greków o nazwiskach Antimos Apostolis , Yannis Kyriakides, Grigoris Ikonomu i Jorgos Skolias.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.