Facebook Google+ Twitter

Na YouTubie możesz zobaczyć film w rozdzielczości 8k. Pytanie, czy zdołasz go odtworzyć?

Na YouTubie możemy oglądać pierwszy film w rozdzielczości 8k. Póki co zdecydowana większość komputerów i ekranów nie poradzi sobie z rozdzielczością 7680 na 4320 pikseli, ale możemy zobaczyć, jaki będzie kierunek rozwoju branży wideo.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeFilm "Ghost Towns in 8K" trwa 2 minuty i 8 sekund. To pierwsze nagranie w serwisie YouTube w rozdzielczości 8k. Umówmy się, próba odtworzenia klipu na przeciętnym domowym komputerze nie będzie zbyt zachęcająca. Moc obliczeniowa potrzebna do przetworzenia takiej informacji musi być zdecydowanie większa.

Ciekawostką jest fakt, że wideo zostało nagrane kamerą, która nie oferuje rozdzielczości 8k. Urządzenie RED Epic Dragon daje nam maksymalną rozdzielczość 6k, dlatego film został przeskalowany w postprodukcji.

Google jest przygotowany od 5 lat do obsługi na YouTubie filmów w tak wysokiej rozdzielczości. Póki co taka możliwość nie przydała się, ogranicza ją rozwój technologii użytkowych.

Odważni czytelnicy mogą spróbować zobaczyć, jak wygląda odtwarzanie filmu 8k. Poniższy film należy odtworzyć w trybie pełnoekranowym, co ważne, w serwisie YouTube. Następnie klikamy na ikonkę trybiku w prawym dolnym rogu i zmieniamy jakość na 8k.

Czytaj także: Wiedźmin 3 sprzedaje się rewelacyjnie. Dziki Gon sprzedał się w 4 mln sztuk w 2 tygodnie


Wybrane dla Ciebie:


Tagi: YouTube 4K 8k


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam problemy z otworzeniem strony w24 a co dopiero 8k. i to nie wina komputera a łącza. Trzeba jeszcze poczekać. Może za 25 lat coś się zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.