Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11653 miejsce

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn

Wakacje w pełni. Dlatego też Rada Osiedla Zawidawie wspólnie z Pasażem Handlowym Psie Pole zorganizowały imprezę plenerową pt. „ Na zakupy z muzyką i zabawą” dla wszystkich tych, którzy czas wolny spędzają w domu.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiZawidawie we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole zmienia się z dnia na dzień. Niegdyś całkowicie zapomniana dzielnica Wrocławia zmienia swoje oblicze. Powoli dobiega końca ogromna inwestycja związana z przebudową tego miejsca. Niedługo powstanie rynek równie piękny jak ten w centrum Wrocławia. Powstają nowe drogi i osiedla. Coraz więcej osób postanawia się tutaj osiedlić.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiZ tego też względu, w celu wzajemnej integracji mieszkańców zarówno tych nowych, jak i od dawna tu zamieszkujących Rada Osiedla Psie Pole Zawidawie wspólnie z Wielobranżowym Stowarzyszeniem Handlowców we Wrocławiu "Pasaż Handlowy" zorganizowali imprezę plenerową pt. "Na zakupy z muzyką i zabawą".

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiPrzy pięknej pogodzie w sobotę 27 lipca w miejscu, w którym zwykle mieszkańcy dokonują codziennych zakupów lub też spotykają się, aby posiedzieć przy pysznej kawie „U Gondka”, czy zwyczajnie porozmawiać w niepowtarzalnym klimacie tego uroczego miejsca odbył się festyn, na który licznie przybyli zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i osoby zaproszone.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiFestyn otworzył krótkim przemówieniem przewodniczący Rady Osiedla Zawidawie, Wojciech Błoński wspólnie z zarządem Pasażu Handlowego. Wszystkim uczestnikom, gościom oraz kupcom życzono wspaniałej zabawy. Okazało się, że była ona fantastyczna.


„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiPierwszy na scenie pojawił się kabaret literacko-muzyczny "Gabinet Cieni", którego część członków kiedyś zaangażowana w tzw. piosenkę studencką, uprawia sztukę z pogranicza poezji śpiewanej, satyry politycznej a także ma w swoim repertuarze sacro-songi. Istotną rolę odgrywają własne teksty oraz własna muzyka nawiązująca korzeniami do tradycji bluesa, country, ballady i jazzu. Tego typu festyn to niepowtarzalna możliwość spotkania się z takimi ciekawymi ludźmi i porozmawiania na różne interesujące tematy.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiZabawę urozmaicały pełne energii i pomysłów dziewczyny z grupy animatorskiej. Animatorki Twórczej Zabawy „Figlik” cały czas prowadziły konkursy dla dzieci, między innymi z rysunków. Dziewczyny umilały czas maluchom wciągając ich w fantastyczne zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się tańce, a także tworzenie ogromnych baniek mydlanych. Do dyspozycji dzieci przekazano na czas festynu mini plac zabaw składających się z rozkładanych i dmuchanych zamków, tajemniczych przejść i kolorowych domków.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiMieszkańcy Zawidawia mieli również okazję do spotkania ze swoimi Radnymi i do porozmawiania o swoich kłopotach. Przekazano Radnym Osiedla Zawidawie wiele uwag, co z pewnością w niedługim czasie przełożyć się może na podniesienie komfortu życia na tym osiedlu. Jak powiedział Radny Błoński, tego typu imprezy są ważne dla całej społeczności. Przy wspólnej zabawie i muzyce mieszkańcy mogą zbliżać się i zintegrować, co przecież służy nam wszystkim.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiW dalszej części zabawy wystąpił oczekiwany przez wszystkich zespół górali z Psiego Pola uElectro Górale. W kierpcach i nogawicach, przepasani pasami, które z góralska nazywają się srosami panowie zagrali tak skocznie, że porwali do tańca sporą grupę widowni. Kapitalnie w ich góralskim wykonaniu zabrzmiała znana z parkietów piosenka „Ona tańczy dla mnie”. Ta część występów zgromadziła najliczniejszą publiczność, a zabawie przyglądał się specjalnie zaproszony na tą okazję przedstawiciel Biura Rozwoju Miasta Wrocławia, który dał wciągnąć się w wir zabawy tańcząc wspólnie z mieszkańcami do skocznych góralskich rytmów.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiZnane wszystkim mieszkańcom twarze tutejszych kupców zachęcały do korzystania z usług, dokonywania zakupów lub do odwiedzenia istniejącej na Zawidawiu od 1956 roku Cukierni „Gondek”. „Pasaż Handlowy” to świetne miejsce na zakupy położone z dala od wielkich centrum handlowych. W tym niepowtarzalnym małomiasteczkowym klimacie można bez pośpiechu w niemalże rodzinnej atmosferze oddawać się codziennym sprawunkom i zwyczajnie porozmawiać o rzeczach, które dla mieszkańców są ważne, a na które z reguły nie mamy czasu.

„Na zakupy z muzyką i zabawą”, czyli ciekawy pomysł na festyn / Fot. M.Bachorski-RudnickiRada Osiedla Psie Pole Zawidawie wespół z Wielobranżowym Stowarzyszeniem Handlowców we Wrocławiu "Pasaż Handlowy" dziękuje wszystkim, którzy tą imprezę zorganizowali i tym, którzy na nią przybyli. Z pewnością, jak zapowiadają organizatorzy w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli spotkać się tu i wspólnie pobawić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.