Facebook Google+ Twitter

Na zamku w Malborku powstaje dokument "Habit i zbroja"

W Muzeum Zamkowym rozpoczęło się kręcenie scen do filmu "Habit i zbroja". Zdjęcia w zamkowych murach potrwają do 28 października.

 / Fot. (aip)20 października na zamku w Malborku rozpoczęły się zdjęcia wstępne do filmu "Habit i zbroja". Będzie to historyczny film dokumentalny opowiadający historię zakonu krzyżackiego od momentu jego powstania w czasie wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej, aż do momentu jego upadku i sekularyzacji w XVI wieku. Relacje między Polską a zakonem krzyżackim są pokazane jako strategiczna gra między siłami geopolitycznymi stoczona, aby uzyskać wolność. Plan zdjęciowy w Malborku potrwa do 28 października br.

Nowoczesną formę filmu zapewniają animacje oraz sceny inscenizowane.Film otrzymał dofinansowanie na produkcję z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz Litewskiego Centrum Filmowego. Jego reżyserem jest Paweł Pitera ("Na kłopoty… Bednarski", "Tajemnice Watykanu", "Świadectwo"), producentem wiodącym jest Dorota Roszkowska (Arkana Sp. z o. o.).

Oprócz Muzeum Zamkowego w Malborku koproducentami filmu są: Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Narodowy Instytut Audiowizualny, Artbox – litewski koproducent, Studio postprodukcyjne FDR, Litewskie Centrum Filmowe, MX35, FilmFactory, Ventana.

Jacek Skrobisz (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.