Facebook Google+ Twitter

Na zamku w Rabsztynie oszust pobiera opłaty za wstęp!

W każdym zakątku świata na urlopowiczów czekają pułapki! Na zamku w Rabsztynie na naiwnych turystów czeka fałszywy inkasent. Urzędnicy są bezradni, a każdego dnia ofiarami oszusta stają sie kolejni zwiedzający.

screen strony www.zamki.res.pl / Fot. screen strony www.zamki.res.plUwaga - oszust pobiera opłaty za wstęp! - taka informacja pojawiła się na stronie www.zamki.res.pl zaledwie dwa dni temu. Jej autorka, Aneta z Warszawy, podczas zwiedzania malowniczych zamków znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd natknęła się na fałszywego inkasenta.

Miało to miejsce w ubiegłą sobotę tj. 14 lipca ok. godz. 12-13. - pisze Aneta - Wybraliśmy się ze znajomymi z Krakowa pozwiedzać okoliczne ruiny i trafiliśmy do Rabsztyna. Było nas pięcioro, po wdrapaniu się na wzgórze (nie ma tam schodów ani bardziej dogodnego wejścia) okazało się, że przed wejściem na dziedziniec zamku stoi pan (w wieku ok 50 lat) i pobiera opłaty. Od początku było to dla nas zaskoczeniem, ponieważ moja siostrzenica była tam dwa tygodnie wcześniej i nie było żadnych opłat. Nawet zapytała wprost tego pana o to, ale on zwyczajnie nie raczył odpowiedzieć. Przed nami wchodzili inni zwiedzający (w tym czasie było w ruinach poza nami ok. 10 osób) i płacili.

Na zamku w Rabsztynie nie ma żadnych tabliczek informujących o konieczności uiszczenie opłaty. Fałszywy inkasent żeruje na naiwności i niewiedzy turystów, a wiarygodności dodaje mu... identyfikator. Na biletach, które sprzedaje w cenie 1 zł. umieszczony jest przypominający pieczątkę, czerwony znak z napisem: urząd miejski w Olkuszu.

Przez kolejne dni nie dawało mi to spokoju... - kontynuuje Aneta - nie chodziło o tę złotówkę - kolejne wejścia na inne ruiny były o wiele droższe, ale o sam fakt, że ktoś w ten sposób żeruje na naiwności ludzi. Chciałam mieć pewność co do tego, więc zadzwoniłam do urzędu w Olkuszu, do wydziału promocji i rozwoju (tego z pieczątki na bilecie). Potwierdziło się, że wstęp jest bezpłatny, więc poinformowałam panią o tym, że ktoś pobiera opłaty za wstęp. Z rozmowy jednoznacznie wynikało, że mieli już takie zgłoszenia. Ponadto twierdziła, że nie ma tabliczek więc się nie płaci (tylko kto o tym ma wiedzieć skoro stoi inkasent i domaga się zapłaty???) i że tam nie ma za co pobierać opłat (rzeczywiście zamek jest bardzo zaniedbany).
Turysto - nie daj się oszukać!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Informacja zdezaktualizowała się ;( 30 lipca na stronie http://ilkus.pl/olkusza,1,ida,2461.html pojawił się Regulamin obiektu - Wzgórze i Ruiny Zamku Rabszyńskiego. Z uwag wynika, WSTĘP do ruin zamku: 1 zł., dzieci w wieku przedszkolnym nieodpłatnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zamiast robić niewypał z Lepperem, mogliby tam wzorcowo dać pokaz prawa i spr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek, nie było mnie tam... Ja tylko interwieniują piórem. Jak na razie. W następny weekend jestem w Rabsztynie i szukam tego pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinna, ale się nie zajmuje. Mnie najbardziej zbulwersował fakt, że urząd wie o procederze, ale nie podejmuje żadnych kroków, bo przecież "nie ma tabliczek więc się nie płaci" Kompletny paradoks!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinna się tym zająć policja, z racji popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus, ale wg mnie brakuje wtracen w wypowiedzi Anety i dluzszej konkluzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Hmmm... zastanawia mnie to, że urzędnicy są bezradni skoro on bezprawnie powołuje się na urząd miejski w Olkuszu. Pieczątka w takim razie pewnie też jest fałszywa. A na to są już chyba paragrafy...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow, nieprawdopodobna sprawa (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.07.2007 11:51

(+) Nie do wiary :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Ale aż dziw że nie uporali się jeszcze z problemem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.