Facebook Google+ Twitter

Na Ziemi żyje już 7 miliardów ludzi. Mamy się z czego cieszyć?

Cały świat żyje narodzinami siedmiomiliardowego człowieka. Dziewczynka z Filipin stała się symbolem wzrastającej liczby ludności. Jest to moment, aby pomyśleć o przyszłości naszej planety.

 / Fot. Anna/CC 2.0Raptem w 1999 świętowaliśmy narodziny sześciomiliardowego człowieka. W ciągu najbliższych 90 lat liczba ludności wzrośnie do 10 miliardów, szacuje ONZ. Codziennie rodzi się 200 tys. osób.

Guardian przypomina o sześciu zasobach naturalnych, na które jest największe zapotrzebowanie siedmiomiliardowej populacji. Jest to woda, ropa, gaz ziemny, fosfor, węgiel i metale ziem rzadkich.

Woda słodka stanowi jedynie 2,5 proc. całkowitej objętości wody na świecie.
Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych jest przekonana, że w 2025 roku, 1,8 miliarda ludzi będzie mieszkać w krajach lub regionach o absolutnym niedoborze wody. Nie tylko wyczerpujemy surowce, emitujemy także coraz więcej dwutlenku węgla do atmosfery.

Pozostając przy liczbach, urodzone w tym momencie dziecko w Stanach Zjednoczonych, emitowałoby nawet 86 razy więcej dwutlenku węgla niż nigeryjskie dziecko.

Obecnie 42 proc. ludności żyje w krajach o niskim wskaźniku płodności. Odwrotnie jest w Afryce, gdzie żyje 18 proc. populacji. Oczekuje sie, że jeszcze w tym wieku potroi się liczba osób tam zamieszkałych i osiągnie 3,6 mln ludzi.

A jakie są prognozy dla Polski? W 2100 ma być tylko ok. 29,5 mln Polaków (obecnie jest nas ok. 38,3 mln).

Źródło: Guardian
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Był to moment, aby pomyśleć o przyszłości swojej... Czy ludzi jest za dużo? Zapewne za mało skoro brak dostatecznie dużo mądrych by zapewnić wszystkim jedzenie oraz pozostałe środki do szczęśliwego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.