Facebook Google+ Twitter

Na Żoliborzu zagrano w "Małą ojczyznę"

W 90. rocznicę odzyskania niepodległości Polacy witali marszałka Piłsudskiego i zwiedzali muzea. Ale nie tylko takie imprezy świadczyły o patriotycznych postawach. Harcerze zorganizowali grę "Mała ojczyzna".

Na mecie na wszystkich czekała herbata i słodycze / Fot. Wojtek Puchacz- Super, fajnie, spoko – to najczęściej powtarzające się opinie uczestników rajdu. Do znalezienia było 16 punktów rozmieszczonych dookoła placu Wilsona. Jeden z nich znajdował się na tyłach ulicy Mickiewicza, inny zawisł na terenie Centrum Olimpijskiego tuż przy pomniku Dyskobola. Dotarcie do każdego kolejnego punktu było premiowane punktami, a najwięcej można ich było zebrać wykonując konkretne zadania.

– Postawiliśmy przed uczestnikami gry wiele pytań, były też do rozwiązania zagadki – mówi Katarzyna Pietrasik, współorganizator gry. – Jestem zadowolona, ponieważ wszystko poszło tak, jak planowaliśmy – podsumowuje, jednak już dostrzega elementy, które w przyszłym roku warto będzie udoskonalić. Organizatorzy za główny cel imprezy obrali poznanie nie tylko wielkich wydarzeń, które kształtowały historię naszego kraju, lecz lokalny wymiar patriotyzmu. Do gry przyłączyli się harcerze z hufca ZHP Warszawa Żoliborz i uczniowie Gimnazjum 72 z Bielan - łącznie ponad sto osób.Uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek - dzięki temu zdobywali punkty / Fot. Wojtek Puchacz

Gra wystartowała o 10.30 i zakończyła się przed 15. Podczas wielkiego finału wyłoniono zwycięzców, których obdarowano ciekawymi prezentami. Były gry komputerowe, pamięci USB, kompasy, książki, a nade wszystko dużo słodyczy i gorąca herbata, po którą każdy z uczestników ustawiał się w kolejce. Wszyscy zawodnicy otrzymali piękne pamiątkowe znaczki w barwach narodowych. Spotkanie w żoliborskim parku zakończyło się zawiązaniem harcerskiego kręgu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.