Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4964 miejsce

Na "Żyletę" wraca doping. Kibice dogadali się z władzami klubu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-02-18 15:24

Stowarzyszenie Kibiców Legii doszło do porozumienia z zarządem w sprawie ich powrotu na popularną "Żyletę". To oznacza, że nowy prezes, Bogusław Leśniodorski, może wpisać sobie kolejny punkt do zakładki zatytułowanej "zadania wykonane".

 / Fot. Piotr Galas/W24Zakończony protest na Legii trwał od derbowego spotkania z Polonią, po którym to Wojewoda Mazowiecki zamknął trybunę, na której prowadzony jest doping. Przy takim obrocie spraw, Stowarzyszenie Kibiców ogłosiło protest, który nie został przerwany nawet, gdy decyzja o zamknięciu trybuny została przez wojewodę cofnięta.

Światełko w tunelu zaczęło się pojawiać gdy zaszła zmiana na stanowisku prezesa klubu. Miejsce Piotra Zygo zajął - będący emocjonalnie związany z Legią - Bogusław Leśniodorski. W momencie kiedy prezesem został, właśnie 38-letni prawnik, od razu dało się odczuć jego chęć dialogu z fanami, gdy we wszelkich wywiadach podkreślał ich znaczący wpływ na życie klubu z Łazienkowskiej. Jednym z żądań kibiców, było odsunięcie od obowiązków szefa bezpieczeństwa na stadionie, Bogusława Błędowskiego, do pracy którego fani spod znaku czarnej elki mieli sporo zastrzeżeń. Zdając sobie sprawę z faktu, iż rozpoczęcie rundy wiosennej zbliża się wielkimi krokami, nieoficjalnie w kuluarach mówiło się - takie głosy pojawiały się także wśród kibiców - o tym, że Bogusław Leśniodorski, będzie chciał używając wszystkich możliwych sposobów dogadać się z fanami.

I tak też się stało. Kilka dni temu na oficjalnej stronie Legii Warszawa pojawiła się taka oto informacja:"Zarząd Legii Warszawa S.A. informuje, że Panu Bogdanowi Kuzio zostaje powierzona funkcja Pełnomocnika Zarządu ds. Bezpieczeństwa. Tym samym Bogdan Kuzio jest osobą odpowiedzialną za pełen zakres zadań związanych z kwestią bezpieczeństwa na stadionie w tym koordynację pracy agencji ochrony. Pan Bogdan Kuzio pozostaje jednocześnie na stanowisku Dyrektora Biura Zarządu odpowiedzialnego za kwestie bezpieczeństwa oraz kontakt z kibicami". Oznacza to - ni mniej ni więcej - spełnienie postulatu Stowarzyszenia Kibiców. Po tej decyzji wszyscy powoli już oswajali się z myślą, że powrót kibiców na "Żyletę" jest tylko kwestią najbliższych dni. Przypuszczenia fanów okazały się jak najbardziej słuszne, bowiem w niedzielny wieczór za pomocą oficjalnej strony Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa, www.Żyleta.info, fani ogłosili wyczekiwany powrót na trybuny.

Chwilę później, już na oficjalnym serwisie klubu głos w tej sprawie zabrał Bogusław Leśniodorski, który powiedział: "Cieszę się - zarówno ja, jak i piłkarze, że na trybuny wróci doping. Jest to efekt prowadzonych od dłuższego czasu rozmów, podczas których okazało się, że w wielu kwestiach nasze stanowiska są zbieżne. Siadając do stołu było dla nas oczywiste, że mamy ten sam cel a do jego osiągnięcia wystarczyło jedynie trochę dobrej woli z obu stron. Ze strony Klubu podjęliśmy wiele działań, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Kibiców i które -
mam nadzieję - ułatwią fanom udział w meczach. Z drugiej strony przedstawiciele grup kibicowskich wykazali duże zrozumienie i rozsądek. Wierzę, że w trakcie rozmów nawiązaliśmy partnerskie relacje, które zaprocentują w przyszłości. Wsparcie Kibiców to kolejne, bardzo mocne wzmocnienie Legii przed rozpoczynającą się już za chwilę walką o tytuł mistrzowski".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.