Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30870 miejsce

Nabiciwsantander.pl - klienci banków biorą sprawy w swoje ręce

Słaby złoty sprawił, że wiele banków szuka sposobu, by "dopiec" swoim klientom i niwelować straty ich kosztem - przynajmniej tak wynika z dowodów jakie przedstawiają klienci banku Santander. Założyli stronę www.nabiciwsantander.pl gdzie publikują dowody nieuczciwego postępowania wobec osób posiadających kredyty we frankach w Santander Consumer Bank, należącym do hiszpańskiej grupy Santander.

 / Fot. http://nabiciwsantander.unl.pl/viewthread.php?tid=37Jak napisali założyciele Forum pokrzywdzonych przez bank Santander nabiciwsantander.pl
bank wykorzystuje swoją dominującą pozycję w stosunku do klientów. Czytamy m.in. - Jesteśmy klientami "starego portfela" banku Santander Consumer (dawne PTF ). Wraz ze wzrostem stopy procentowej dla franka szwajcarskiego na rynku międzybankowym nasze oprocentowanie rosło. W przeciwieństwie do grupy BRE Santander nie tylko utrzymuje wysokie oprocentowanie, ale je znacząco zwiększa. W listopadzie 2008, sytuacja na rynku kredytowych zmieniła się diametralnie i ku naszemu zdziwieniu, otrzymaliśmy pisma z banku o kolejnej podwyżce tym razem o 1% pomimo znaczących obniżek stóp przez Bank Szwajcarii.

Problem dotyczy kredytów hipotecznych i samochodowych. Autorzy akcji twierdzą, że od banku otrzymują informacje o braku możliwości zmniejszenia oprocentowania. O swojej sytuacji poinformowali już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komitet Nadzoru Finansowego.

Inicjatorzy akcji chcą zmniejszenia zawyżonej marży banku do wysokości z dnia w którym brali kredyty oraz
propozycji od banku przejścia na LIBOR 3M albo LIBOR 6M w celu uniknięcia dalszych nieporozumień.

Jak już pisał Mateusz Aleksandrowicz o akcji Kupfranki.pl problem nieuczciwego traktowania przez banki swoich klientów narasta. Podnosi go też ogólnopolska prasa, m.in. dziennik "Polska" w artykule Konrada Dulkowskiego "Banki bez sentymentów"

mBank, Multibank, Santander i Raiffeisen Bank to banki, których działaniu przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ciągu najbliższych tygodni wystąpi do sądu o uznanie nieuczciwych praktyk dotyczących przewalutowania i spreadu, który banki ustalają całkowicie dowolnie, za nielegalne. A to nie koniec  / Fot. http://nabiciwsantander.unl.pl/viewthread.php?tid=37problemów jak zapowiada Konrad Dulkowski w "Polsce": - Urząd będzie także skarżył zapisy w umowach, dzięki którym banki zmuszają klientów do dodatkowego zabezpieczenia kredytów.

Zobacz także: Stop bankozaurom.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie chciałbym zapeszyć, ale mam kredyt we frankach szwajcarskich w Multibanku, brany jeszcze według starych zasad, i jak na razie nie odczuwam większych problemów. Bank to nie instytucja charytatywna i trzeba liczyć się z tym, że będzie chciał zarobić na kliencie, nie można więc "iść na żywioł", biorąc kredyt w takiej wysokości, że miesięczna rata staje się najważniejszą pozycją w budżecie.

Hmm... Nie, też źle. Teraz znowu brzmię, jakbym się chwalił, że ja byłem mądrzejszy i śmieję się z tych, którzy mają gorzej. A też nie o to mi chodzi. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na dwie sprawy:
1. Jeśli bierzesz kredyt na 20-30 lat to nie ma mowy, aby w tak długim czasie Twój bank nie wykręcił Ci jakiegoś numeru. Banki nie różnią się aż tak bardzo od siebie - wszystkie zarabiają w ten sam sposób, a to wymusza podobne zachowania.
2. Jeśli bierzesz kredyt na 20-30 lat to jeszcze kilkakrotnie doświadczysz podobnych zawirowań co teraz. A pomiędzy tymi zawirowaniami będą okresy, gdy rata kredytu będzie mniejsza od średniej. Do kryzysów trzeba podchodzić z pewnym dystansem - każdy kryzys kiedyś się kończy.

No, może to lepiej zabrzmiało ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.