Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1398 miejsce

Nabór do Grupy Ratownictwa PCK Warszawa

Już od następnego poniedziałku nadarza się wyjątkowa okazja dla osób, które w ramach wolontariatu chcą brać udział w rzeczywistych działaniach ratowniczych i poszukiwawczych, współpracując ze strażą pożarną i policją.

Działalność w GR PCK daje szansę uczestnictwa w pracach międzynarodowej organizacji humanitarnej oraz doskonalenia wiedzy i umiejętności ratowniczych, także dla osób bez wykształcenia medycznego.

Zasady naboru

Ćwiczenia Szczęśliwice / Fot. GR PCK WarszawaSpotkania rekrutacyjne odbędą się w poniedziałki 17 i 24 października 2016 r. o godz. 19.00 w siedzibie Grupy Ratownictwa PCK Warszawa przy ul. Mokotowskiej 14 w Warszawie.

W naborze mogą wziąć udział osoby, które:
- są pełnoletnie,
- ukończyły kurs podstawowy pierwszej pomocy PCK (16h) lub inny kurs pierwszej pomocy o podobnym zakresie tematycznym,
- mają chęć bezinteresownego udziału w działaniach PCK,
- nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do działania w Grupie Ratownictwa PCK.

Na kandydatów czekać będzie, m.in. test teoretyczny i egzamin praktyczny z zakresu pierwszej pomocy, rozmowa kwalifikacyjna oraz ocena predyspozycji psychofizycznych.

Osoby, które chcą wziąć udział w naborze proszone są o wcześniejsze wypełnienie ankiety rekrutacyjnej.

Po pozytywnym przejściu wszystkich etapów naboru Kandydaci przechodzą roczny staż, kończący się egzaminem, po którym dołączają do grona Ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża. Nabór do Grupy organizowany jest nie częściej niż raz do roku. Kolejny nabór jest planowany nie wcześniej niż pod koniec 2017 roku.

O Grupie Ratownictwa PCK Warszawa

Manewry Szczęśliwice / Fot. GR PCK WarszawaGrupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Warszawa jest jednostką poszukiwawczo-ratowniczą specjalizującą się w poszukiwaniach osób zaginionych w terenie otwartym oraz ratownictwie katastroficznym. Działa jako część zintegrowanego Systemu ratownictwa PCK, którego celem jest wspieranie państwowych służb ratowniczych.

Manewry - Atomowa Kwatera Dowodzenia / Fot. GR PCK WarszawaRatownicy Grupy regularnie uczestniczą w ćwiczeniach i manewrach, w tym np. manewrach grup ratowniczych certyfikowanych przez ONZ, ćwiczeniach Państwowej Straży Pożarnej i ogólnopolskich mistrzostwach ratowniczych. W 2014 roku, jako jedyna organizacja pozarządowa, Grupa uczestniczyła w największych od 40 lat ćwiczeniach ratowniczych podmiotów podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych "Pionex 2014".

Manewry - Atomowa Kwatera Dowodzenia / Fot. GR PCK WarszawaNa przestrzeni ostatnich lat Grupa wielokrotnie uczestniczyła w zabezpieczeniu medycznym odpowiedzialnych imprez. Ratownicy należący do Grupy prowadzą pokazy pierwszej pomocy i punkty edukacyjne, zabezpieczają wydarzenia sportowe takie jak biegi przełajowe i uliczne, zawody jeździeckie czy strzeleckie, a także zabezpieczają uroczystości państwowe (obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego), juwenalia studenckie (Ursynalia) oraz wspierają takie kampanie społeczne i wydarzenia kulturalne jak Noc Muzeów i Bezpieczny Przejazd.

Więcej informacji na temat Grupy na stronie www Grupy oraz na FB.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.