Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6680 miejsce

Nabożeństwa tylko dla dorosłych

  • B P
  • Data dodania: 2012-03-22 11:47

Pod koniec lutego w Madison, stolicy stanu Wisconsin, odbyło się pierwsze nabożeństwo, na które dzieci mają "wstęp wzbroniony".

Strona internetowa Kongregacji Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w Madison / Fot. screen stronyNie jest to jednak efekt interwencji niezadowolonego członka kościoła, który nie mógł już znieść obecności wrzeszczących i biegających dzieci w trakcie odbywającego się nabożeństwa. Chociaż danie wiernym możliwości wielbienia Boga w niezmąconej krzykiem ciszy jest jednym z powodów, aczkolwiek nie najważniejszym.

- Nabożeństwo jest specjalnie zorganizowane dla tych, którzy zostali skazani za przestępstwa seksualne i nie wolno im przebywać w miejscach, gdzie obecne są dzieci - w wypowiedzi dla "Wisconsin State Journal" tłumaczy ks. Jerry Hancok.

Pomysł powstał rok wcześniej, kiedy to kurator sądowy zgłosił się do niego z zapytaniem czy istnieją na terenie miasta miejsca, gdzie odbywają się nabożeństwa tylko dla dorosłych. Odpowiedź brzmiała: "nie", ale ziarno zostało zasiane. I w efekcie, 23 lutego w Pierwszej Kongregacji Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w Madison o godzinie 19 odbyło się pierwsze nabożeństwo bez udziału dzieci.

fot. ilustracyjna / Fot. Stephen B Calvert, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedPoczątkowo informacje na temat nabożeństw dla przestępców seksualnych były rozpowszechniane jedynie za pośrednictwem innych kościołów oraz organizacji pomocowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobra inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.