Facebook Google+ Twitter

"Nabrałam już pewności siebie" - wywiad z Zofią Ślotałą

Jedna z najbardziej znanych i zapracowanych stylistek w kraju. Absolwentka prestiżowego mediolańskiego uniwersytetu. Brand managerka marki Just Paul. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Zofia Ślotała.

Stylistka Zofia Ślotała gościła w redakcji W24 / Fot. W24Już jako mała dziewczynka lubiła się przebierać, chciała ładnie wyglądać i zwracała uwagę na to, co na siebie wkłada. To zamiłowanie do mody i dobrego stylu zaszczepili w niej rodzice, którzy zawsze dbali, by ich córka była pięknie ubrana. Zależało im również na wszechstronnym rozwoju pociechy, która od najmłodszych lat była bardzo aktywna i miała mnóstwo pasji. "Grałam w tenisa, chodziłam na lekcję gry na pianinie i flecie poprzecznym, tańczyłam" - wspomina Zofia Ślotała. "Po tych wszystkich doświadczeniach okazało się jednak, że najważniejsza jest dla mnie moda" - dodaje. Jako szesnastolatka rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem - pokazy mody, sesje, zagraniczne wyjazdy. Jednak nie zdecydowała się pójść dalej w tym kierunku i postanowiła, że zostanie stylistką.

Po maturze wyjechała do Mediolanu i tam rozpoczęła studiować stylizację i kostiumologię na prestiżowym Instituto Europeo di Design. Bardzo szybko dostrzeżono tam jej talent i zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. "Uznałam, że skoro dostałam od życia taką szansę, to nie chcę jej zmarnować" - wyznaje Zofia Ślotała. Udało jej się zdobyć stypendium, rozpoczęła prace z największymi osobowościami włoskiego świata mody, a po trzech latach - jako jedna z niewielu studentek, ukończyła uniwersytet z wyróżnieniem.

Gościem W24 w ramach cyklu Mimo że początkowo miała inne plany, to po studiach wróciła do Polski i tu zaczęła rozwijać swoją karierę. "Na początku wielokrotnie oberwałam za to, że uczyłam się w Mediolanie" - przyznaje stylistka. "Wiele osób chciało mi pokazać, gdzie jest moje miejsce, ale podeszłam do tego z ogromną pokorą" - dodaje. Małymi krokami budowała swoją pozycję na polskim rynku mody, a z czasem stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych stylistek w kraju.

Szczególnie pracowite były dla niej dwa ostatnie lata. Współtworzyła wiele sesji zdjęciowych, stylizowała gwiazdy - m.in. Annę Czartoryską czy Anitę Sokołowską, na wielkie gale, pisała artykuły do autorskiej rubryki w magazynie "Flesz", wzięła udział w kampanii promującej jeden ze sklepów internetowych, prowadziła swój cykl w "Dzień dobry TVN". Oprócz tego cały czas spełnia się jako brand manager młodej polskiej marki odzieżowej - "Just Paul".

Obejrzyj cały wywiad z Zofią Ślotą:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.