Facebook Google+ Twitter

Naciągacz z Naszej Klasy ujęty przez policję

Policja zatrzymała w środę, 23 grudnia 17-letniego Marcina A, który jest podejrzewany za oszustwa na portalu społecznościowym Nasza Klasa. Nastolatek podszywał się pod WOŚP i prosił o wsparcie dla tej fundacji.

 / Fot. Piotr Polak /PAPWsparcie miało na celu wysłanie SMS-a na wskazany nr telefonu. Opłata miała wynosić 1,22 zł. Okazało się jednak, że SMS w rzeczywistości kosztował 24 zł. Fałszywa informacja trafiła do kilkuset użytkowników portalu.

-Podejrzewany to młody, 17–letni mężczyzna, mieszkaniec Nowej Rudy. Do zatrzymania doszło 23 grudnia. wcześnie rano w miejscu jego zamieszkania - powiedział rzecznik KWP we Wrocławiu mł. aspirant. Paweł Petrykowski, rzecznik KWP we Wrocławiu.

-Na chwilę obecną funkcjonariusze ustalili, że sprawca wysłał informację do co najmniej 300 użytkowników portalu - dodał po chwili.


Dzięki natychmiastowej reakcji internautów oraz współpracy z portalem Nasza Klasa, doszło bardzo szybko do zatrzymania oszusta. Policja ustala wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym do ilu osób ostatecznie trafiła fałszywa informacja i ile osób zostało naciągniętych przez mężczyznę.


Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.