Facebook Google+ Twitter

Naciski na pilotów 36. Pułku były normą

Naciski polityków na pilotów 36. Pułku były normą. Na pilotów mieli wpływać były premier Leszek Miler, Mieczysław Wachowski, Jan Parys i Jan Rokita.

Dziennikarze "Polska The Times" dotarli do zeznań pilotów 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiada za loty polityków.

Z zeznań wynika, że naciskać na pilotów miał między innymi były premier Leszek Miler. Jeden z pilotów opowiada, że był świadkiem rozmowy Leszka Milera z dowódcą pułku, na temat skłonienia załogi do lotu w nieprzepisowych warunkach.

Zupełnie inaczej te zdarzenie widzi były premier. "Nigdy nie naciskałem na pilotów" - mówi. Jednocześnie dodaje, że raz zdarzyło mu się że zapytał załogę, dlaczego nie startujemy? Usłyszał odpowiedź, że pogorszyły się warunki w miejscu docelowym.

O naciskach na pilotów pisze także w swojej książce "Ostatni Lot',' Robert Latkowski najstarszy stażem pilot 36. pułku. Opisuje w niej, jak Mieczysław Wachowski były szef kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy, stojąc za plecami powtarzał: "Musicie wylądować''. Latkowski wspomina, że wówczas warunki nie nadawały się do lotu, ale lot się odbył ponieważ nalegał na to Lech Wałęsa.

Latkowski wspomina że to nieodosobnione przypadki. Na pilotów miał naciskać także Jan Rokita, któremu odmówiono wylotu z Warszawy. Rzekomo zwymyślał wtedy pilota. Podczas lotu z ówczesnym ministrem obrony, Janem Parysem, Latkowski usłyszał "że straci pracę''.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

monia
  • monia
  • 13.12.2011 19:53

Rokita myślał , że wszędzie i wszystko mu wolno. Może nakrzyczeć, pogrozić i zrealizowac własne plany. A tu nie udało się, bo był zwykłym pasażerem. Ale to nie tylko tak robił Rokita! Oni wszyscy są tacy i myślą , z do nich świat należy. A pierwszy to Wałęsa. Ten zadufany w sobie prostak pierwszy oskarżał sp. L. Kaczyńskiego za naciski na pilotów a nawet J. Kaczyńskiego, że tez w tym brał udział.Kyo mi powie - kiedy to zło się skończy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 12.03.2011 15:55

Aha, to już wiem, Rokita pomylił Lufthanse z rządowym samolotem i chciał rządzić a pilot się nie dał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.