Facebook Google+ Twitter

Nacisnij urzednika - nowa akcja NSZZ Solidarność

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-14 16:02

Rusza internetowa akcja „Solidarności” NaciśnijUrzędnika.pl. Jej celem jest zwrócenie uwagi wysokich urzędników państwowych na łamanie praw pracowników ochrony zatrudnianych przez podległe im instytucje.

„Solidarność”: Naciśnij urzędnika

Rusza internetowa akcja „Solidarności” NaciśnijUrzędnika.pl. Jej celem jest zwrócenie uwagi wysokich urzędników państwowych na łamanie praw pracowników ochrony zatrudnianych przez podległe im instytucje. Na stronie akcji w można podpisać apel w tej sprawie i wysłać go do premiera lub wybranych ministrów.

Akcja to nowa inicjatywa NSZZ „Solidarność”, której celem jest poprawa losu pracowników ochrony. Ponad połowa z 200 tysięcy ochroniarzy w Polsce świadczy usługi dla instytucji publicznych. Zatrudniani przez zewnętrzne firmy wybierane w konkursach i przetargach pracują w wymiarze ponad 300 godzin miesięcznie, bez świadczeń socjalnych. Przyczyną jest fakt, że w przetargach na usługi ochrony organizowanych przez instytucje publiczne nie stawia się dostawcom żadnych wymogów dotyczących poszanowania prawa pracy, tworzenia godnych warunków pracy. Celem akcji jest skłonienie urzędników do wydania odpowiednich rozporządzeń i zmiany tej patologicznej sytuacji.

„Państwowe urzędy pośrednio biorą udział w łamaniu prawa, na straży którego powinny stać” – mówi Krzysztof Zgoda z NSZZ „Solidarność” – „Jesteśmy przekonani, że mogą zmienić to odpowiednie decyzje urzędników. Namawiamy wszystkich do pomocy w przekonaniu ich o takiej potrzebie. Wystarczy wejść
na NacisnijUrzednika.pl i wysłać list.”


Akcja jest skierowana do przedstawicieli rządu, najwyższych urzędników państwowych. Organizatorzy mają też nadzieję, że włączą się w nią sami pracownicy ochrony. Poza inicjatywami podejmowanymi on-line „Solidarność” przewiduje też prowadzenie rozmów z przedstawicielami sektora usług ochrony, podejmowanie tematu zamówień publicznych w dyskusjach z przedstawicielami rządu. Każdy, kto zdecyduje się poprzeć akcję i pozostawić na stronie kontakt do siebie będzie mógł na bieżąco śledzić jej postępy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.