Facebook Google+ Twitter

Naczelna Rada Adwokacka pozytywnie o Ćwiąkalskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-20 15:52

Zdaniem Naczelnej Rady Adwokackiej, odchodzący minister sprawiedliwości sprawdził się na swoim stanowisku. Zbigniew Ćwiąkalski złożył dzisiaj rano dymisję z pełnionej funkcji.

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agacka-Indecka zwraca uwagę, że były już szef resortu sprawiedliwości ma wiele zasług w tworzeniu dobrego i mądrego prawa.

Za jego czasów ministerstwo ustaliło wysoki standard aktów prawnych składanych do Sejmu. Naprawiono też wiele poprzednich błędów legislacyjnych.

Jednak prezes Agacka-Indecka przypomina, że nie wszystko podobało jej się w urzędowaniu ministra Ćwiąkalskiego. Przede wszystkim nie prowadzono wystarczająco szerokiej debaty dotyczącej zmian prawnych w wymiarze sprawiedliwości. Minister nie był wystarczająco otwarty na propozycje rozwiązań innych niż proponowane przez jego resort.

Po złożeniu dymisji Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział powrót na uczelnię oraz do zawodu adwokata. Joanna Agacka-Indecka nie widzi problemu. Jej zdaniem spory, jakie miały miejsce między ministrem a środowiskiem adwokackim były tylko i wyłącznie merytoryczne. Natomiast Ćwiąkalski nigdy nie budził żadnych wątpliwości moralnych i etycznych, jako adwokat.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przed południem podał się do dymisji. Jego rezygnację przyjął premier Donald Tusk. Odejście Ćwiąkalskiego jest tłumaczone względami wizerunkowymi koalicji rządzącej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.