Facebook Google+ Twitter

Naczelna Rada Lekarska zwołała nadzwyczajne posiedzenie

13 stycznia 2012 r. odbędzie się nazdwyczajne posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej, na którym zapadnie decyzja o formie prostestu prowadzonego przez lekarzy w związku z ustawą refundacyjną.

 / Fot. HuBar; CC BY-SA 2.5 / WikipediaRzeczpospolita informuje, że posiedzenie Rady lekarskiej ma dotyczyć nowych przepisów refundacyjnych.
Rada ma zdecydować o tym, czy forma protestu prowadzonego przez lekarzy powinna być zaostrzona. Zostanie również przedstawione sprawozdanie zespołu ds. współpracy z ministerstwem zdrowia, który 4 stycznia spotka się z przedstawicielami ministerstwa.

Narodowa Rada Lekarska wstrzymała swoją decyzję o wypisywaniu tylko pełnopłatnych recept do 25 lutego. Natomiast zarząd Federacji Porozumienia Zielonogórskiego podjął decyzję o rozpoczęciu protestu "pieczątkowego". Lekarze Porozumienia od drugiego stycznia na wszystkich receptach będą zamieszczać adnotację "Refundacja leku do decyzji NFZ". Przyłączenie się do tego protestu zapowiedział Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapewnia, że recepty z zamieszczoną pieczątką również będą realizowane w aptekach. Aptekarze nie potwierdzają słów ministra. Obawiają się, że jeśli będą realizować źle wypełnione recepty, mogą otrzymać kary.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.