Facebook Google+ Twitter

Naczelniczka ZHP składa życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica z okazji obchodzonego dziś Dnia Edukacji Narodowej złożyła życzenia wszystkim społecznym wychowawcom.

Wiele miłych słów wraz z podziękowaniami Naczelniczka ZHP skierowała do społecznej kadry harcerskiej, która swój wolny czas oddaje młodszym, prowadząc zbiórki, rajdy i obozy. „Jesteście ze swoimi wychowankami w harcówkach i w lesie, pełniąc służbę w czasie uroczystości patriotycznych i grając z nimi w piłkę -
napisała w liście do instruktorów - cały czas rozwijając ich umiejętności w otaczającym nas świecie. Edukujecie ich w sposób niekonwencjonalny, wykorzystując możliwości, jakie daje metoda harcerska”.

W latach sześćdziesiątych XX wieku w ZHP obchodzono Dzień Zuchmistrza, czyli instruktora zuchowego, który z czasem przerodził się w Dzień Instruktora. Była to okazji do spotkań w gronie instruktorskim, wymiany doświadczeń, integracji środowiska. Przełożeni mieli możliwość podsumowanie dokonań i nagrodzenia najaktywniejszych. Niestety, w ostatnich latach tradycja ta obumarła. Pozostają tylko życzenia na odległość.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.