Facebook Google+ Twitter

Naczelny bubel kraju

Przez ponad dwa lata Gazeta Wyborcza uzbierała dziesięć tysięcy bubli, podczas akcji walki z absurdami prawnymi.

W plebiscycie brało udział kilkunastu ekspertów, każdy z nich głosował na trzy propozycje. W ten sposób wyłonili "Naczelny bubel w kraju".

Komu przypadło pierwsze miejsce i nagroda Złota Kiszka?

Paragraf / Fot. Dorota MichalczakO to niechlubne miejsce walczyły: podatek od dochodu, którego nie było i obowiązek meldunkowy. Walka była wyrównana. I tak oto 25 marca 2010 Złotą Kiszką okazał się obowiązek meldunkowy.

Czytelnik Gazety Wyborczej skarżył się: "Przepisy nakazują mi meldować znajomych z zagranicy, jeśli zostają dłużej niż cztery dni w moim domu. A jeśli chcę opuścić kraj na więcej niż trzy miesiące, to muszę się wymeldowywać i meldować się z powrotem".

Srebrna Kiszka przypadła "podatkowi od dochodu, którego nie było", natomiast na brąz zasłużył obowiązek ciągłego składania tych samych dokumentów.

Wiele absurdów spotykamy na co dzień, nie możemy się z tym pogodzić, lecz nic jako zwykli obywatele naszego ukochanego kraju nie możemy z tym zrobić. Musimy być posłuszni przepisom prawnym, chociaż zupełnie się z tym nie zgadzamy.
Topimy się w stertach papierów, które musimy przedkładać w urzędach i instytucjach.

Więcej czytaj: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Brak absurdu jest też absurdem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak szybko pisałam że pacjenta przez "ę" napisałam.
Poprawka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.5* postawiłem 5 aby nie było niedomówień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawne absurdy, mnóstwo nas otacza.
Naprzykład przed chwilą otrzymałam informacje od kolegi z podkarpacia, że u nich z nadmiaru krwi w RCKiK wstrzymano pobór, natomiast szpitale warszawskie wrecz naciskają na pacjętów zeby dla nich krew oddawać.
Czy nie mogą dojść do porozumienia i krew przekazywać tam , gdzie są jej braki. Przecież jesteśmy z tej samej krwi i z powodzeniem ceper może dostać od górala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.