Facebook Google+ Twitter

Naczelny Rabin nie zagłosował przeciw małżeństwom homoseksualnym

Duchowy przywódca brytyjskich żydów zachował daleko idącą neutralność w politycznym sporze o małżeństwa homoseksualne. – Judaizm nie chce się wtrącać do spraw publicznych - tłumaczył wstrzymanie się od głosowania.

Sir Jonathan Sacks, Naczelny Rabin Zjednoczonego Królestwa / Fot. WikipediaJonathan Sacks brał udział w debacie o małżeństwie w Izbie Lordów uznał jednak, że jako duchowny ograniczy się do sprzeciwu jedynie w obrębie Synagogi. Spotkała go za to krytyka konserwatywnego dziennikarza Charlesa Moore'a: "Naczelny Rabin zrobił źle nie głosując przeciw małżeństwom homoseksualnym".

Oficjalny biograf Lady Thatcher stwierdził w The Spectator, że "sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych teraz jest takim aktem odwagi jak bycie gejem było w roku 1970". Skrytykował obowiązującą w brytyjskim społeczeństwie poprawność polityczną: "Stosunek do homoseksualizmu stał się zasadniczym kryterium cywilizacyjnym. Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą o homoseksualizmie negatywnie."

"Może rabin Sacks czuje, że żydzi nie powinni ingerować w świeckie społeczeństwo. Ale jeśli taka kluczowa instytucja jak małżeństwo jest poza jego odpowiedzialnością, dlaczego zgodził się zostać ustawodawcą w Izbie Lordów?" - dziennikarz wyraził niezadowolenie ze stanowiska rabinatu.

Na pochwały uznanego felietonisty zasłużyli biskupi anglikańscy. - Abp Canterbury i biskup Londynu byli odważni w tej kwestii - napisał.

Konserwatyści w Izbie Lordów nie dają za wygraną i wyjdą z propozycją ogólnonarodowego referendum. Proponują by wyborców zapytać: - Czy jesteś za zmianą definicji małżeństwa?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Prędzej Tamiza znajdzie ujście do Jeziora Wiktorii niż rząd w Londynie zgodzi się na referendum w tej sprawie. W grę wchodzą żywotne interesy brytyjskiej elity absolwentów najbardziej renomowanych szkół średnich, którzy na fali szaleństwa ideologicznego nowego bolszewizmu chcą usankcjonować prawnie styl życia i upodobania wielu swoich przedstawicieli. Rzecz jasna mogę się mylić (i oby tak było).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.