Facebook Google+ Twitter

Nad Florydą przeszedł tropikalny sztorm Fay

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-22 22:28

W wielu częściach stanu ogłoszony stan klęski żywiołowej. Podczas sztormu zginęło pięć osób. Fay spowodował powodzie, a na ulicach miast pojawiły się aligatory.

Kiedy kilka dni temu przechodził nad Wyspami Karaibskimi Fay był huraganem 1. kategorii. Spowodował tam śmierć ponad 50 osób. Większość z nich zginęła w wypadku zatłoczonego autobusu na Haiti. Gdy Fay dotarł na Florydę jego siła osłabła ale wciąż towarzyszył mu silny wiatr i bardzo intensywne opady.

W niektórych miejscach spadło ponad 50 centymetrów deszczu. Wiele miejscowości zostało zalanych, tysiące mieszkańców musiało opuścić domy. Wysoki poziom wody na bagnach i jeziorach Florydy sprawił, że miejsca te opuściły aligatory, węże i inne zwierzęta.

Do służb stanowych dotarło już kilkanaście raportów o aligatorach na schodach domów i podwórkach. Władze Florydy zaleciły mieszkańcom stanu zachowanie szczególnej ostrożności.

Z pięciu ofiar śmiertelnych Fay w Stanach Zjednoczonych trzy zginęły w wypadkach samochodowych a dwie utonęły w Atlantyku. Straty spowodowane przez sztorm wyniosą co najmniej kilkadziesiąt milionów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.