Facebook Google+ Twitter

"Nad morzem" w warszawskim Kinie Atlantic

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-30 13:59

Against Gravity zaprasza na film:"Nad morzem" reżyserii Pedro González-Rubio. Wyświetlany w kinach z okazji Dnia Ojca od 24 czerwca. Specjalny przedpremierowy pokaz odbędzie się 18 czerwca o godzinie 12.00 w warszawskim Kinie Atlantic w ramach cyklu "1/100".

HISTORIA:

Jorge (Jorge Machado) i Roberta (Roberta Palombini) od kilku lat żyją w separacji. Różni ich wszystko – odmienne światy, osobowości, zainteresowania i upodobania. On – z pochodzenia
Meksykanin, o korzeniach Majów, ceni proste i skromne życie na łonie przyrody. Ona – Włoszka, woli wygodę, jaką zapewnia cywilizacja i miasto. Te dwa różne bieguny łączy już tylko jedno
– pięcioletni syn Natan (Natan Machado Palombini), którym oboje
dzielą się bez problemów i kłótni.

Natan funkcjonuje w dwóch światach, ale odnajduje się w nich doskonale. Matka postanowiła zamieszkać z synem w Rzymie, ale nie ogranicza to kontaktu z ojcem. Pewnego dnia Natan wyrusza z nim na otwarte morze – w podróż łodzią do unikalnej rafy koralowej Banco Chinchorro. Ten wyjątkowy zakątek w Meksyku okazuje się być idealnym miejscem wypoczynku, a także doskonałą lekcją pozytywnego i troskliwego ojcostwa.

Na początku podróży Natan czuje się zagubiony. Na łodzi cierpi na chorobę morską, ale gdy razem z ojcem dopływają do celu wszystko układa się jak należy. A celem jest drewniany, skromny domek na palach, stojący wprost na otwartym morzu. To właśnie w nim chłopiec spędzi z ojcem niepowtarzalne wakacje i otworzy się na świat, którego do tej pory nie widział i nie znał.

Banco Chinchorro to unikalna siedziba wielu gatunków egzotycznych zwierząt, którymi Natan jest zachwycony. Po raz pierwszy ogląda z bliska jaszczurki, iguany, krokodyle i mewy. Uczy się również łowienia ryb, a stary rybak Matraka pokazuje jak ważna jest umiejętność zdobywania pokarmu na własną rękę. Najważniejsze są jednak wspólne chwile z ojcem oraz unikalne doświadczenie, jakie syn dzięki niemu zdobywa.

Jorge jest troskliwy i uczuciowy. Wspiera emocjonalnie i uczy Natana harmonijnego życia z naturą, a także pewności siebie, odpowiedzialności i odwagi. Wspólna lekcja snorkelingowania pozwala chłopcu przełamać lęk przed wodą i odkryć piękno nieznanego dotąd podwodnego świata roślin oraz zwierząt. Wspólne jedzenie ryb na wodzie wzmacnia wzajemne uczucie miłości i przywiązania.

Oswajanie dzikiej mewy wzbudza podziw syna wobec ojca, a także uczy szacunku do dzikiej przyrody. Nawet wspólne rysowanie, czy stymulowana przez ojca walka judo pozwalają Natanowi wzmocnić fizyczną więź pomiędzy z ojcem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.