Facebook Google+ Twitter

Nad Opolszczyzną szalała trąba powietrzna!

Uszkodzone budynki mieszkalne, powalone drzewa czy też zablokowana autostrada A4 w obu kierunkach. Szalejąca dzisiaj, w powiecie strzeleckim na Opolszczyźnie, trąba powietrzna wyrządziła wiele strat.

Niemal od wczesnego rana, pogoda dała znać o sobie w niektórych miejscowościach województwa opolskiego. Przez cały dzień w jednej miejscowości, gwałtowne burze wystąpowały nawet po kilka razy. W powiecie strzeleckim w godzinach popołudniowych wystąpiła trąba powietrzna, która powodowała zniszczenia. Na autostradzie A4 trąba zniszczyła kilkanaście samochodów. Wichura przewracała tiry, uszkodziła też maszty oświetleniowe i znaki.

W kilku miejscowościach zostały zniszczone drogi i mieszkania. Wiatr był tak silny, że z trudnością można było przejechać rowerem czy też skuterem. Wiatr gwałtownie spychał takie pojazdy z drogi. Jak informuje strzelecka straż pożarna są ranni. Została im udzielona pomoc medyczna. W innych miejscowościach burza powalała drzewa, uniemożliwiała jazdę pojazdami jednośladowymi, uszkadzała odbiorniki telewizyjne i radiowe w niektórych domostwach.

W tej chwili autostrada A4 jest zablokowana. Na miejscu są już odpowiednie służby, policja zorganizowała objazdy. Jadący w kierunku Wrocławia są kierowani na węźle Nogowczyce na Strzelce Opolskie drogą krajową nr 94, jadący do Katowic zjeżdżają z A4 na węźle Gogolin i są kierowani na drogę krajową 45, w kierunku Gliwic.

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem. W niektórych miejscowościach Polski wiatr może dochodzić osiągać prędkość 90 km na godzinę, a opady deszczu mogą sięgać nawet 60 milimetrów. Taka deszczowa pogoda utrzyma się do poniedziałku. W czasie burzy najlepiej wyłączyć wszystkie odbiorniki telewizyjno- radiowe, komputer i inne urządzenia elektroniczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.