Facebook Google+ Twitter

Nad pięknym modrym Dunajem… w Sigmaringen. Zdjęcia

Dunaj to druga co do długości rzeka w Europie (2888 km). Przepływa przez 10 europejskich krajów. Rodzi się w Scharzwaldzie z połączenia się dwóch potoków: Brigach i Breg. Zapraszam na spacer brzegiem Dunaju, gdzie jego długość ma ok. 60 km.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Nad brzegiem Dunaju w Sigmaringen góruje Zamek Hohenzollernów. U jego podnóża rozciąga się promenada spacerowa. Biegnie wzdłuż brzegu rzeki przez całe miasto. Przy drugim brzegu jest podobna. Fot. Halina Krüsch Czopowik
Nad brzegiem Dunaju w Sigmaringen góruje Zamek Hohenzollernów. U jego podnóża rozciąga się promenada spacerowa. Biegnie wzdłuż brzegu rzeki przez całe miasto. Przy drugim brzegu jest podobna. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pani Halino, tak też pomyślałem, że mają wspaniałą turystykę kajakową i nie tylko...Oglądając te urokliwe plenery, od razu o spływie pomyślałem. Tak się złożyło, że "nie było mi po drodze" znaleźć się nad Dunajem...a szkoda, jest czego żałować...Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sławku, tam też jest Klub Kajakowy. Działa od wiosny do jesieni. Tutaj prawie w każdej większej naddunajskiej miejscowości istnieją takie kluby. Jest gdzie pływać. Do Morza Czarnego daleko. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dunaj widziałem raz w Linzu , była wiosna i zapamiętałem co mi powiedziała świętej pamięci moja Matka ze inaczej się śpiewało w szkole o pięknym Dunaju .? Ale była to wiosna wie,c mnie nie zdziwił widok, dalej w stronę takiej brzydkiej wody i wzdłuż Dunaju udaliśmy się do Nimbergu .?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy jesienny spacer, nigdy tam nie byłem... Letem spływ kajakowy byłby super...i tak sobie płynąć po tych falach Dunaju...oj byłoby co oglądać...:)) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.11.2012 10:10

Ostatnia fotka najbardziej mi się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujący spacer. Chyba nigdy nie będzie dane mi tam być, więc tym bardziej galeria mnie zaciekawiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam Izo. Warto zwiedzić ten naddunajski, cichy zakątek. Piękna przyroda. A przy okazji można zwiedzić Zamek Hohenzollernów, gdzie ostatni władca Księstwa Hohenzollern-Sigmaringen, Karl Anton, w drugiej połowie XIX w. przekształcił zamek w miejsce spotkań europejskiej arystokracji. Pod koniec II wojny światowej zaś, po wysiedleniu książęcej rodziny, zamek był tymczasową siedzibą ewakuowanego z Francji kolaboracyjnego rządu Vichy. Na szczęście nie za długo kolaboranci ci gościli w tym pięknym zamku. Generał Charles de Gaulle zaraz po wojnie zrobił z nimi porządek.Obecnie w zamku ma siedzibę dyrekcja grupy przedsiębiorstw Fürst von Hohenzollern. Ale duża jego część jest także dostępnym dla zwiedzających muzeum, w którym podziwiać można m.in. największą w Europie prywatną kolekcję dawnego uzbrojenia. Pisałam o tym na swoim blogu. Niestety, zdjęć tam nie można robić. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sympatyczna jesienna galeria. Jak widać na zdjęciach ciekawy zakątek, tam jeszcze nie byłam, ale może...może będzie mi po drodze ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, zaprezentowany przeze mnie fragment Dunaju, to, tak jak zaznaczyła w zajawce, 60 kilometr rzeki - od źródła. Nie może być więc aż tak piękny jak jest np. we Wiedniu, gdzie inspirował Straussów do komponowania pięknych walców. To Johann Strauss skomponował "Nad pięknym modrym Dunajem". To też Ion Ivanovici (rumuński kompozytor) skomponował walc "Fale Dunaju". Dunaj płynie przez 10 krajów, więc nic dziwnego, że jest tak bardzo sławną rzeką. No i wreszcie jest po Wołdze najdłuższą rzeką Europy. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.