Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10905 miejsce

Nad Poznaniem sfotografowano UFO!

Autorka zdjęcia nie widziała nic nadzwyczajnego. Po prostu podczas spaceru po lesie zrobiła parę zdjęcie. Jednak to, co zobaczyła na jednym z nich, zdumiało ją... Na niebie wisiał tajemniczy metaliczny obiekt, którego nie powinno tam być!

 / Fot. Projekt NPN - www.npn.org.plDo Projektu NPN, www.npn.org.pl , trafia duża liczba zdjęć domniemanych UFO. Niestety, w dużej części (tych godnych uwagi jest naprawdę niewiele) są to różnego rodzaju błędy, ziemskie obiekty lub zwykłe oszustwa.

Nasza baza danych (to takie polski "archiwum X") zawiera niezliczone ilości różnego rodzaju fotografii z całego świata. Oprócz tego, dokumentacje obejmują również filmy oraz kilka tysięcy relacje świadków, raporty itd. Jest to największy tego typu zbiór w Polsce.

- Byłam w piątek (26 maja, 2006 roku) w lesie z moją koleżanką i psem, żeby zrobić sobie kilka fotek i udało nam się zrobić dziwne zdjęcie - pisze autorka. - Pstrykałyśmy we wszystkie strony, tak dla zabawy i dopiero w domu zrzuciłyśmy je na komputer. Jedno ze zdjęć strasznie nas zadziwiło, bo nic takiego nie widziałyśmy... Nie wiem, co to jest, ale na moje oko to coś podobnego do UFO.

Często zaglądam na stronę NPN i dlatego postanowiłam oddać to zdjęcie w ręce fachowców. Tata mówił mi, że to jakiś błąd aparatu i żebym je usunęła, bo nie ma na nim nic dziwnego czy nadzwyczajnego... Zdjęcie wykonałam aparatem Casio EX S500 26 maja 2006 o godzinie 17.24 w lesie Jeżyce - Poznań.

Taki opis dotarł do nas razem z fotografią, którą dzisiaj prezentuję czytelnikom "Wiadomości 24".

Jeżeli chodzi o zdjęcia oraz materiały video z rzekomymi UFO to zawsze podchodzimy do nich bardzo, ale to bardzo ostrożnie. Długo dyskutowaliśmy nad tym, czym może być obiekt z tej fotografii. Na pierwszy rzut oka wygląda na... tzw. „prawdziwe UFO” (true UFO), jednak w naszym gronie przeważały opinie, iż tak naprawdę ma to niewiele z nim wspólnego. Obiekt wygląda tak jakby był bardzo małych rozmiarów i "wisiał" na niewielkiej wysokości.

Czy jest to jakiś model? A może po prostu zwykły komputerowy fotomontaż? Trudno powiedzieć. Nie chcemy jednoznacznie przesądzać tej sprawy, bowiem równie dobrze mogą mieć rację te nieliczne osoby, które uważają, iż zdjęcie jest prawdziwe.

Jesteśmy ostrożni, ponieważ oszustwa (a zetknęliśmy się z nimi niejednokrotnie!) związane ze zdjęciami UFO, są prawdziwą zmorą badaczy UFO. Chyba nie musimy już nikomu przypominać, iż w dobie dzisiejszego dostępu do techniki, spreparowanie zdjęcia NOL-a nie jest żadną trudnością. Z tego powodu bardzo sceptycznie podchodzimy do wszystkich „niezwykłych” materiałów fotograficznych, jakie do nas trafiają.

Czekamy na Wasze komentarze.

Projekt NPNwwn.npn.org.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

A jak tak spojrzeć? link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Wierzbicki Wczoraj 23:58
"Nowoczesne aparaty do celów szpiegowskich i wojskowych. Trudne do zestrzelenia."

- Nigdy tak nie wyglądają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowoczesne aparaty do celów szpiegowskich i wojskowych. Trudne do zestrzelenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldi
  • Waldi
  • 13.03.2012 13:43

Wrzuciliście to jakiś szajs i chcecie żeby się wypowiedzieć jak Wy na podstawie oryginalnego pliku nie wiecie..........

Macie plik, wystarczy sprawdzić kodowanie, czy jest oryginalny kodek aparatu czy też foto szkopa...... Powiększyć, sprawdzić piksele. Na takiej jakości pliku to można wszystko zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
UFO
  • UFO
  • 13.03.2012 09:53

Siedziało w tej kapsule trzech UFO ludków - Tusk, Niesiołowski i Graś . Byli już spakowani wybierają się w podróż ,by nie stanąć przed "Trybunałem Stanu"......

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Ziemianie w wyprawach w kosmos, w swoich kombinezonach, też wyglądają, jak ufoludki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do zjawisk UFO odnoszę się bardzo sceptycznie, ale.....
Podobne zdjęcie, również w maju 2006r. zrobił mój kolega w Koninie.
UFO nad Koninem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezłe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.