Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17824 miejsce

Nadajniki GPS nie pomogą sędziom podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet

Podczas grudniowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet nie zostaną wprowadzone chipy mające monitorować grę zawodniczek.

 / Fot. press focus/x-newsTurniej w Szwecji bez chipów z GPS-em. Władze Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zdecydowały, że podczas grudniowych mistrzostw Europy kobiet, zawodniczki nie będą wyposażone w specjalne nadajniki, mające śledzić każdy ich ruch podczas meczu.

Pomysł wprowadzenia chipów pojawił się po rozgrywanych na początku roku w Polsce mistrzostwach Europy mężczyzn. W decydującej akcji półfinałowego meczu Norwegów z Niemcami na parkiecie przebywało zbyt wielu szczypiornistów zza naszej zachodniej granicy. W końcówce spotkania, przy remisie 33:33, Niemcy przeprowadzili atak pozycyjny, który przyniósł im zwycięskiego gola. Norweskie media wychwyciły jednak, że na placu gry znajdowali się wówczas zarówno podstawowy bramkarz, jak i wprowadzony dla wzmocnienia siły ofensywnej "lotny". Skandynawowie złożyli oficjalny protest, ale wynik meczu nie został zweryfikowany.

Aby zapobiec takim sytuacjom, część ekspertów planowała wprowadzenie technologii, by to GPS pomagał sędziom rozstrzygać sporne sytuacje. EHF nie wyraził jednak na to zgody. - Na każdym spotkaniu jest tylu delegatów europejskiej Federacji, że powinni oni być w stanie z łatwością policzyć, ile zawodniczek biega po parkiecie - skomentował tę decyzję Mats Olsson, trener bramkarek reprezentacji Norwegii.

Press Focus/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.