Facebook Google+ Twitter

Nadal nie odnaleziono malezyjskiego Airbusa linii AirAsia. Z powodu zmroku zawieszono poszukiwania

Malezyjski samolot Airbus A320-200 linii lotniczych AirAsia utracił łączność z wieżą kontroli lotów. Na pokładzie znajdują się 162 osoby. Maszyna leciała z indonezyjskiego Surabai do Singapuru. Poszukiwania nie przyniosły rezultatów do południa polskiego czasu. W rejonie akcji zapadł zmrok, zdecydowano więc o jej zawieszeniu.

https://flic.kr/p/aHUWaa / Fot. eGuide Travel/CC BY 2.0Utrata łączności z wieżą kontroli lotów nastąpiła po północy czasu polskiego. Wcześniej pilot poprosił pozwolenie zwiększenia pułapu lotu do 11,5 km w celu ominięcia chmur - donosi Guardian. O 8.30 naszego czasu maszyna miała dotrzeć do Singapuru.

Wśród przyczyn utraty łączności wymienia się burzową pogodę. Eksperci jednak twierdzą, że piloci regularnie stykają się z tego typu warunkami.

Na pokładzie lotu QZ8501 znajdowało się 156 Indonezyjczyków, 3 Koreańczyków, 1 Francuz, 1 Malezyjczyk i 1 Singapurczyk. 17. pasażerów to dzieci. Jak podają linie lotnicze kapitan wylatał do tej pory 6100 godzin, a pierwszy oficer 2275 godzin.

 / Fot. By Blue Stahli Luân (Air Asia A320  Uploaded by russavia) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons"Obecnie operacje poszukiwawcze i ratownicze prowadzone są pod kierunkiem Indonezyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA). AirAsia Indonezja w pełni współpracuje i pomaga w dochodzeniu w każdy możliwy sposób" - podają linie lotnicze na Facebooku.

Poszukiwania nie przyniosły rezultatów do południa polskiego czasu. W rejonie akcji zapadł zmrok, zdecydowano więc o jej zawieszeniu. Tatang Zaenuddin z indonezyjskiej Narodowej Agencji Poszukiwawczo-Ratunkowej poinformował, że wznowienie poszukiwań nastąpi w poniedziałek o godzinie 6 czasu lokalnego - podaje Reuters.

W oficjalnym komunikacie przedstawiciele firmy Airbus napisali, że zaginiony samolot został dostarczony liniom lotniczym AirAsia w październiku 2008 roku. Maszyna wylatała około 23 tys. godzin w 13,6 tys. lotów.

To kolejny feralny lot malezyjskich linii w tym roku. 8 marca zniknął z radarów lot numer MH 370. Boeingiem 777 leciało 239 pasażerów. Do dziś nie odnaleziono lecącej do Pekinu maszyny. 17 lipca nad Ukrainą zestrzelono innego Boeinga 777 (lot MH 17). Zginęło 298 osób. Obie maszyny należały do linii Malaysia Airlines.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.