Facebook Google+ Twitter

Nadal nie wiadomo, czy mecz Wisła - Zagłębie odbędzie się z kibicami czy bez

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-02-22 10:10

Przez kilka godzinprzedstawiciele policji i klubu Wisły Kraków dyskutowali o tym, jak doprowadzić stadion do stanu, który umożliwi wejście kibiców na niedzielny mecz Pucharu Ekstraklasy pomiędzy "Białą Gwiazdą" i Zagłębiem Lubin. Wciąż jednak wiele przemawia za tym, że meczu z udziałem publiczności nie będzie.

W czoraj w redakcji odebraliśmy wiele telefonów od kibiców Wisły, którzy chcieliby zobaczyć niedzielne spotkanie Piłkarze Wisły chcą sie cieszyć z sukcesów razem z kibicami Fot. Jacek Koziołswoich piłkarzy. Trudno im zrozumieć, że jesienią przy takim samym stanie monitoringu jak obecny, mecze na obiekcie przy ul. Reymonta mogły się odbywać, a teraz już nie? Z naszych informacji wynika, że już w poprzedniej rundzie z tym monitoringiem był spory problem. Straż Miejska miała do niego szereg zastrzeżeń, co skończyło się m.in. skierowaniem w tej sprawie piętnastu pozwów do sądu grodzkiego przeciwko odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo na stadionie Jerzemu Jurczyńskiemu. We wnioskach tych Straż Miejska oskarża Jurczyńskiego o organizację meczów na stadionie Wisły niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu, wydanym przez prezydenta miasta. Zarzuca mu m.in., że nie zapewnił dostatecznej liczby urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

Nie tylko monitoring

Teraz jednak nie chodzi tylko o monitoring. Teren stadionu Wisły to plac budowy i pełno tutaj kamieni, gruzu i innych materiałów budowlanych. Z dokumentacji, która trafiła do Urzędu Miasta, wynika, iż policja ma przede wszystkim zastrzeżenia do tego, że wejście na sektor C nie jest dostatecznie odgrodzone od budowy trybuny północnej. Do tego dochodzą jeszcze gałęzie po silnych wiatrach, jakie przechodziły nad Krakowem w ostatnich miesiącach, a których nikt do tej pory nie usunął. Krótko mówiąc, uporządkowanie terenu, znacznie zwiększyłoby szansę na wydanie przez policję pozytywnej opinii w sprawie pozwolenia na organizację meczów na stadionie Wisły z udziałem publiczności. Póki co jednak, krakowski klub ma na to małe szanse.
Według przepisów istnieje oczywiście możliwość wydania takiego pozwolenia - mówi pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. bezpieczeństwa imprez sportowych i masowych, Adam Młot. - W sytuacji zdecydowanego sprzeciwu policji, wydanie takiego dokumentu wydaje się jednak nieuzasadnione. Adam Młot uspokaja natomiast, że o ile mecz z Zagłębiem Lubin może odbyć się bez kibiców, to do czasu pierwszego spotkania ligowego, wszelkie przeszkody w wydaniu takiego pozwolenia powinny zostać usunięte.
Ostateczną odpowiedź na pytanie, czy niedzielne spotkanie zostanie rozegrane z udziałem kibiców czy bez, poznamy dopiero w sobotę. W Krakowie ma gościć specjalna komisja PZPN, która razem z przedstawicielami policji i klubu będzie wizytowała stadion.

Określanie stawek

Ostatnie zawirowania wokół stadionu Wisły mogą przynieść i pozytywy. Wreszcie zrobiło się wokół niego bardzo głośno. Wszystko wskazuje na to, że do końca marca miasto określi wreszcie stawki, za jakie Wisła będzie dzierżawić obiekt przy ul. Reymonta. To z kolei może przyczynić się do rozliczenia nakładów poniesionych przez "Białą Gwiazdę" przy modernizacji stadionu (m. in. oświetlenie i podgrzewanie głównej płyty). Być może obie strony poszukają operatora, który podpisałby z miastem umowę, na mocy której gospodarowałby stadionem. W takiej sytuacji Wisła wykorzystywałaby stadion jedynie na swoje mecze, a operator zająłby się po prostu zarabianiem na stadionie poprzez organizowanie na nim również innych imprez, takich jak np. koncerty. Dziś będzie mowa o rozbudowwie stadionu. Głos w sprawie postanowił zabrać prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Zwołał na dzisiaj w tej sprawie konferencję.

Bartosz Karcz

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.