Facebook Google+ Twitter

Nadąsany zły starzec – zabójcza taktyka Kaczyńskiego

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-08-13 16:13
 • Creative Commons

Tak Rafał Ziemkiewicz w "Rzeczpospolitej" nazywa prezesa PiS – porównuje Kaczyńskiego do nadąsanego starca i sugeruje, że jego zachowanie wymyka się spod kontroli, co prowadzi do politycznego samobójstwa.

Znany publicysta "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz w ostrych słowach ocenił zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Porównał go do "nadąsanego starca" i zasugerował, że jego zachowanie "wymyka się spod kontroli, co prowadzi do politycznego samobójstwa".

Co się stało z Jarosławem Kaczyńskim? Rzadko ostatnio pokazuje się w mediach, a wszędzie o nim głośno. Zaczęło się od odrzucenia tuż po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników wyborów prezydenckich wizerunku łagodnego baranka namawiającego do zakończenia "wojny polsko-polskiej". To był zbyt ciasny gorset, prezes zaczynał tracić oddech, wręcz dusił się w nim.
Poczuł się pewnie w swym dawnym, normalnym wcieleniu. Wróciła też dawna retoryka.
Łagodne twarze PiS (Kluzik-Rostkowska, Poncyliusz) zostały bezpardonowo odesłane na urlop, wrócił Kurski, Brudziński, Giżyński. Przypuszczono ostry atak na rząd Donalda Tuska i prezydenta-elekta.

Wojna o katastrofę smoleńską zamieniła się w wojnę polsko-polską. Okazuje się, ze PiS bez walki, to jak ryba bez wody - długo nie pożyje.

Okazało się, że państwowo-kościelny pogrzeb pary prezydenckiej i pochówek na Wawelu to za mało. Obiecana i aktualnie realizowana tablica upamiętniająca wszystkie ofiary, która za kilka dni znajdzie się również na Wawelu, to też nie to, o co chodzi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Jasno się wyraził publicznie o co mu chodzi: odpowiedni pomnik na miejscu krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Nic innego nie wchodzi w grę. A pan prezes nie przywykł do sprzeciwu.
Musi być pomnik i to jak się okazuje nie jeden, a co najmniej pięć. Po Warszawie krążą wieści, że kiedy będzie zgoda na 5 pomników, Jarosław Kaczyński upomni się o dalsze, bo ostatecznie ma być ich 96. Zapełnią cały plac przed Pałacem Prezydenckim.

Już każdy Polak wie, dlaczego Jarosław Kaczyński nie był obecny na zaprzysiężeniu prezydenta Komorowskiego. Zadecydowały osobiste urazy prezesa. Uraz szczególny i bardzo osobisty w stosunku do Bronisława Komorowskiego. Za brata Lecha. Za byłego prezydenta. Za wypowiedź o zamiarze przeniesienia krzyża w godniejsze dla modlitwy i oddawania czci miejsce.
Niesłychane, jak osobiste urazy zdominowały i wyparły wyborcze hasło kandydata na prezydenta, że "Polska jest najważniejsza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 14.08.2010 08:55

I znalazło się nareszcie rozsądne rozwiązanie problemu koczujących pod krzyżem.
Po raz któryś prezydent Komorowski wskazał "małemu księciu" kto w Polsce sprawuje władzę, kto jest gospodarzem placu, kto decyduje jak długo i gdzie ma przebywać krzyż, gdzie tablica, gdzie pomnik, a gdzie trumny.
Dość anarchii i warcholstwa. Jak powiedział, tak zrobił.
W przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego, który - dla przypomnienia mającym kłopoty z pamięcią - wykrzykiwał o warchołach, gdy był premierem polskiego rządu, a jego prawą ręką był przestępca wielokrotnie skazany przez sąd prawomocnymi wyrokami. Ale co tam wyroki niezawisłych sądów dla Jarosława K. znaczą. On się mieni najwyższym sędzią, on chce wydawać rozkazy i decyzje: co, gdzie i kiedy ma powstać i pozostać - na wieki wieków. Zapomniał biedaczysko, że kampania się skończyła, że wybory prezydenckie przegrał. Ale przegrywanie jest wielką sztuką, która jest obca Jarosławowi K.
Pokazał wszystkim Polakom, do czego jest zdolny: do walki z byle kim i na wszystkie sposoby - tak został ukształtowany i tak już zostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jesli chodzi o narcyzm :)

http://pedagogikaspecjalna.tripod.com/notes/narcissus.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Z.Mac - przedostatni objaw, ktory pana zainteresował wyjasniłaby może ta blondynka (na szczeście juz nie pielęgniarka) przylepiona od lat do prezesa - coś ostatnio wymizerowana chodzi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.08.2010 20:35

Kot raczej niewinne zwierzątko, czasami podrapać może. Wszystkiemu winny kawalerski stan....

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czym kot zawinił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norbert:).........nie ukrywam mnie też:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.08.2010 20:00

Nic to Irku, najbardziej ubawił mnie komentarz Norberta :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaziu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.08.2010 19:48

Nie lada perswazji musiałbym użyć, później już byłoby tylko lepiej: nauka jazdy na rowerze, nauka chodzenia na bieżni bez trzymanki, stepowanie w rytm muzyki, nauka wiosłowania i oczywiście masaż, masaż, masaż....
Już widzę, Heniu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jest już mój tekst link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.