Facebook Google+ Twitter

"Nadchodzący sztorm" - udany thriller bohatera serialu "Castle"

Serial "Castle" cieszy się sporą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Do tego stopnia, że wydano książki głównego bohatera - Richarda Castle'a. W tym wspominany w serialu thriller "Nadchodzący sztorm" o przygodach Derricka Storma.

Warto wspomnieć, że tytuł książki oparty jest na grze słów. "Storm" to po angielsku sztorm, a zarazem nazwisko tytułowego bohatera. Pozostając jeszcze przy warstwie językowej, to moim zdaniem dziwnie zostało przetłumaczone słowo pasierb, które kilka razy przybiera formę przyrodni syn. Może być przyrodni brat, przyrodnia siostra, ale nie syn. Na szczęście to jedyne usterki językowe.

Książkę tę, która jest połączeniem thrillera szpiegowskiego i powieści sensacyjnej, czyta się bardzo szybko. Jest napisana lekkim językiem, bez zbędnych opisów czy przydługich scen, w dodatku nie brakuje w niej strzelaniny i pościgów. Czasami dziwiłam się, w jakim tempie zmieniają się strony na ekranie mojego laptopa. I uświadomiłam sobie, że czytanie eBooków też może być przyjemne (choć nie tak jak czytanie książek). Akcja wciąga czytelnika od pierwszych stron i tak pozostaje już do końca. To trzymający w napięciu thriller, w którym napięcie jest budowane umiejętnie poprzez nagłe zwroty akcji i dozowanie informacji.

Nie podobała mi się również końcowa scena, która została urwana w najlepszym momencie. Aby dowiedzieć się, co wydarzyło się potem, trzeba przeczytać kontynuację. Niemniej jednak "Nadchodzący sztorm" podobał mi się bardziej niż "Fala upału" tego autora, którą miałam okazję niedawno czytać. Muszę jeszcze wspomnieć o samym eBooku, który nie tylko został opatrzony fajną okładką, to jeszcze zawiera stopkę redakcyjną - czyli wszystkie elementy książki papierowej. Mnie się podobało, dlatego polecam tę powieść miłośnikom serialu "Castle", thrillerów szpiegowskich oraz powieści sensacyjnych. Polecam tę powieść miłośnikom serialu "Castle", thrillerów szpiegowskich oraz powieści sensacyjnych.

Richard Castle (w tej roli Nathan Fillion) jest postacią fikcyjną, głównym bohaterem serialu "Castle". Zadebiutował jeszcze w college'u powieścią "Pod gradem kul", za którą otrzymał prestiżową nagrodę Nom DePlume. W swoim dorobku ma także cykl o detektyw Nikki Heat – "Fala upału" i "Nagi żar".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.