Facebook Google+ Twitter

Nadchodzi już poczta do świętego Mikołaja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 10:58

W Libourne na południu Francji czynna jest już - jak co roku - poczta do świętego Mikołaja. Nadchodzą tutaj listy nie tylko od dzieci. Coraz częściej piszą dorośli, przede wszystkim osoby samotne.

W ubiegłym roku na pocztę w Libourne przyszło około półtora miliona listów ze stu trzydziestu państw świata. W tym roku stworzony w 1962, sekretariat świętego Mikołaja w Libourne spodziewa się ponad miliona sześciuset tysięcy listów. Na wszystkie odpowiadają pracownicy specjalnej ekipy powoływanej przed świętami Bożego Narodzenia. Jako adres wystarczy napisać: "Do świętego Mikołaja", a list dotrze do Libourne.

Większość dzieci do próśb o upominki dołącza zapewnienia, że w przyszłym roku będą grzeczniejsze. Wśród wyśnionych prezentów dominuje Nintendo DS, dziewczynki proszą, aby było ono w kolorze różowym. Pewien chłopczyk poprosił o czeki na 150 tysięcy euro dla swojej mamy. Piszą także dorośli - 19-latek prosi świętego Mikołaja o dziewczynę, 47-letni mężczyzna przysłał list ze zdjęciami - domu z basenem i samochodu terenowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.