Facebook Google+ Twitter

Nadchodzi książkowa rewolucja?

  • A E
  • Data dodania: 2009-10-04 14:01

Czy eBooki przejdą wkrótce do lamusa? W internecie pojawiły się już vooki – zupełnie nowe książki elektroniczne będące połączeniem tekstu i filmu.

 / Fot. screenVook (kombinacja angielskich słów book i video) to całkiem nowa jakość w czytelnictwie elektronicznym - łączy w sobie bowiem tradycyjny tekst z krótkimi filmami, które mają stanowić jego uzupełnienie i urozmaicenie. Umożliwia ponadto komunikację z innymi czytelnikami za pomocą portali społecznościowych - i wszystko to, jak reklamują producenci, dostępne na jednym ekranie, bez konieczności krążenia między książką, telewizorem i komputerem. Można także zaopatrzyć się w przenośną wersję vooka i mieć go zawsze przy sobie w swoim iPhonie.

Na stronie vook.com dostępne są cztery tytuły. Na razie do wyboru są jedynie romans, thriller i dwa poradniki - urody i fitnessu. W przypadku dwóch pierwszych filmy będące elementem vooka pomagają rozwinąć akcję i zbudować napięcie, poradniki natomiast wykorzystują je do zilustrowania wskazówek. Czytelnicy nie muszą już więc opierać się na suchym tekście, ale widzą jak dokładnie powinni wykonać dane ćwiczenie czy przyrządzić domowe maseczki. Cena vooków zależy od ich wersji - wersja online kosztuje 7 dolarów, vooka do iPhone’a można kupić już za 5 dolarów.

Twórcy vooka twierdzą, że czytanie nabierze dzięki niemu zupełnie nowego wymiaru - interaktywny charakter produktu ma sprawić, że lektura będzie nowym, pasjonującym doświadczeniem, a książki staną się bardziej przystępne i łatwiejsze w odbiorze. I o ile w przypadku poradników pomysł ten wydaje się jak najbardziej trafiony, to jednak trudno wyobrazić sobie czytanie powieści na ekranie komputera lub, co gorsze, na wyświetlaczu iPhone’a, przerywane zresztą co chwilę krótkimi filmami. Nawet interaktywność nie może przecież zastąpić uroczego wieczora z tradycyjną - papierową - książką w ręce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

kolejny sposób na zidiocenie społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie da się zastąpić książek. Każdy, kto choć raz czytał dla przyjemności, doskonale o tym wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pomysł kretyński
czy te filmiki muszą być już wszędzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ech ale teraz wszystko interaktywne;)
mz książek ani ebooków to nie wyprze - autorzy musięliby zacząc inaczej myślećo pisaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.