Facebook Google+ Twitter

Nadchodzi okres komików, kabarety w odwrocie?

Polsat oraz Comedy Central szykują podobne programy telewizyjne o charakterze konkursowym. Obie stacje poszukują nowych komediowych talentów stand-upowych.

Brzuchomówca Wojciech Glanc wśród finalistów "Otwartych Mikrofonów" / Fot. Szczepan SadurskiDotychczas na polskiej scenie kabaretowej oraz w telewizyjnych programach, królowały kilkuosobowe grupy kabaretowe. Tymczasem za oceanem popularne są nie kabarety, ale komicy mówiący zabawne monologi solo, tak zwani stand-upowcy.

Modę na stand-up próbują przenieść nad Wisłę równocześnie dwie stacje telewizyjne: Polsat i Comedy Central. Ich programy, które właśnie powstają, mają za zadanie nie tylko rozweselić widzów, ale wyłonić nowe talenty.

Comedy Central zakończyło niedawno castingi i obecnie jest na etapie nagrywania występów finalistów "Otwartych Mikrofonów". Tak prawdopodobnie, będzie się nazywał ten program. Trzynastego września w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie nagrywano szóstkę finalistów. Wystąpili: Sebastian Rejnert, Czarek Jurkiewicz, Karol Kopiec, Maciej Ziętara, Krzysztof Unrug i Wojciech Glanc. Największe brawa widowni zebrali ci dwaj ostatni.

Tymczasem producent "Zabij mnie śmiechem" - show, który wkrótce trafi na antenę Polsatu na przełomie września i października, zakończyło castingi. Między 3 a 12 września, osoby zainteresowane udziałem w programie prezentowały swoje umiejętności w Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Sopocie. Do mediów trafiają informacje o przygotowywanym programie. Wśród prowadzących i oceniających występy konkursowe, będą: Tomasz Kammel, Mariusz Kałamaga, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mjr. Kupric
  • mjr. Kupric
  • 24.09.2010 06:25

Będzie totalna klapa !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Szczepanie, komików mamy wielu. Proszę popatrzec w ekran telewizora,
można zaśmiewać się do łez ... goryczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Krok w dobrą stronę. Kabarety mamy całkiem ok, stendapów takich sobie ale obu potrzebny jest awans na wyższy poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.