Facebook Google+ Twitter

Nadchodzi okres komików, kabarety w odwrocie?

Polsat oraz Comedy Central szykują podobne programy telewizyjne o charakterze konkursowym. Obie stacje poszukują nowych komediowych talentów stand-upowych.

Brzuchomówca Wojciech Glanc wśród finalistów "Otwartych Mikrofonów" / Fot. Szczepan SadurskiDotychczas na polskiej scenie kabaretowej oraz w telewizyjnych programach, królowały kilkuosobowe grupy kabaretowe. Tymczasem za oceanem popularne są nie kabarety, ale komicy mówiący zabawne monologi solo, tak zwani stand-upowcy.

Modę na stand-up próbują przenieść nad Wisłę równocześnie dwie stacje telewizyjne: Polsat i Comedy Central. Ich programy, które właśnie powstają, mają za zadanie nie tylko rozweselić widzów, ale wyłonić nowe talenty.

Comedy Central zakończyło niedawno castingi i obecnie jest na etapie nagrywania występów finalistów "Otwartych Mikrofonów". Tak prawdopodobnie, będzie się nazywał ten program. Trzynastego września w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie nagrywano szóstkę finalistów. Wystąpili: Sebastian Rejnert, Czarek Jurkiewicz, Karol Kopiec, Maciej Ziętara, Krzysztof Unrug i Wojciech Glanc. Największe brawa widowni zebrali ci dwaj ostatni.

Tymczasem producent "Zabij mnie śmiechem" - show, który wkrótce trafi na antenę Polsatu na przełomie września i października, zakończyło castingi. Między 3 a 12 września, osoby zainteresowane udziałem w programie prezentowały swoje umiejętności w Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Sopocie. Do mediów trafiają informacje o przygotowywanym programie. Wśród prowadzących i oceniających występy konkursowe, będą: Tomasz Kammel, Mariusz Kałamaga, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mjr. Kupric
  • mjr. Kupric
  • 24.09.2010 06:25

Będzie totalna klapa !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Szczepanie, komików mamy wielu. Proszę popatrzec w ekran telewizora,
można zaśmiewać się do łez ... goryczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Krok w dobrą stronę. Kabarety mamy całkiem ok, stendapów takich sobie ale obu potrzebny jest awans na wyższy poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.