Facebook Google+ Twitter

Nadchodzi Przerost!

Wydając swoją drugą płytę, zespół Coma bał się, że spotka się ona z dezaprobatą fanów. Tak się nie stało. Jak będzie z Hipertrofią? Na pewno zniechęci niewymagających słuchaczy.

 / Fot. coma.art.plBynajmniej nie jest to wina lichości "Hipertrofii". Wręcz przeciwnie – płyta jest na tyle ambitna, że nie można o niej powiedzieć w kategoriach przebojowości, tak jak spoglądano na pierwszy singiel Comy –"Spadam".

Nowy album to dwa krążki, ponad półtorej godziny wędrówki przez życie ludzkie. Bo "Hipertrofia" to opowieść o ludzkiej egzystencji. To nie tylko piosenki. To także łączące je dźwięki. Usłyszymy coś, co przypomina nam spędzenie koncertu w klubowej toalecie, "staniemy" obok wymiotującego mężczyzny oraz będziemy świadkami reanimacji.

Okładka płyty "Hipertrofia" / Fot. coma.art.plW warstwie tekstowej nie jest łatwo.
– Gramy dla ludzi, którzy czegoś szukają, czegoś poważniejszego – mówi Piotr Rogucki w wywiadzie umieszczonym na stronie Empiku.
Już na początku płyty Rogucki wyśpiewuje prośbę o dobre zrozumienie jego tekstów. Utwór "Trujące rośliny", poprzedza odgłos przypominający palenie marihuany. W "Emigracji", wokalista śpiewa, że w Polsce nie ma już ładnych dziewczyn, przez co chciałby "homo się stać seksualnym". Kontrowersyjny tekst dopełnia "Stosunek do służby wojskowej" będący połączeniem podkładów dźwiękowych z defilady oraz z gejowskiego filmu porno.

Jakkolwiek można by powiedzieć wiele na temat tej płyty, nie ośmielam się podjąć jej
interpretacji. W warstwie muzycznej nie mam zespołowi nic do zarzucenia – na "Hipertrofii" usłyszymy dźwięki dobrze znane z dwóch poprzednich płyt, jak i nowe smaczki. Szczególnie polecam tym, którzy nie boją się zastanowić nad tekstem. Wskazówki do odczytania ukrytych treści znaleźć można w Dziennikach Michała Dworzanina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeszcze nie mam tej płyty, ale ciekawy jestem tego konceptu. Coma to ambitny zespół, tylko mam nadzieje, że nie przesadzili robiąc dwupłytowy album :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.