Facebook Google+ Twitter

Nadchodzi rewolucja w szkoleniu kierowców

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-02-05 10:42

Kandydatów na kierowców czekają rewolucyjne zmiany w sposobie szkolenia na prawo jazdy. Przygotowywana ustawa o kierujących pojazdami przewiduje m.in., że początkujący kierowca przez pierwsze dwa lata będzie musiał jeździć wolniej niż pozostali uczestnicy ruchu.

Będą też obowiązkowe badania psychologiczne, obowiązkowy zielony listek na szybie samochodu, dodatkowe jazdy w terenie niezabudowanym i... zderzenie z tekturową ścianą.Fot. Express Ilustrowany

- W ciągu ok. pół roku od zdania egzaminu młody kierowca będzie musiał zgłosić się na specjalne szkolenie do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - mówi Michał Amadeusz Drab, zastępca dyr. łódzkiego WORD. - Kurs będzie obejmował m.in. jazdę na płycie poślizgowej. Planowane jest również zderzenie z tekturową ścianą. Takie symulacje pozwolą niedoświadczonym jeszcze kierowcom nabrać dystansu do własnych umiejętności. Z badań wynika bowiem, że osoby, które mają prawo jazdy ok. pół roku, uważają się już za dobrych kierowców. A to bardzo błędna opinia.

Kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać, jeszcze nie wiadomo. W ośrodkach szkolenia kierowców zaznaczają jednak, że potrzeba czasu i pieniędzy, by przystosować obecne place manewrowe np. do nauki jazdy w poślizgu.

(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.