Facebook Google+ Twitter

Nadciąga trzecia edycja Horror Festiwalu

Między 22 a 24 października br., w kinach sieci Multikino i Silver Screen, odbędzie się 3. edycja Horror Festiwalu. Kina pokażą premierowe horrory (m.in. najnowszą Piłę) oraz eksperymentalny blok krótkometrażowych filmów grozy.

 / Fot. LogoTo już 3. edycja Horror Festiwalu. Jak co roku, w kinach sieci Multikino oraz Silver Screen zostaną pokazane filmy grozy, które zyskały rozgłos za granicą i jeszcze czekają na swoją premierę w Polsce.

W trakcie tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy pokażą także blok krótkometrażowych filmów grozy. Jest to inicjatywa eksperymentalna, prawdopodobnie przypadnie widzom do gustu. W ramach tzw. shortów, kina pokażą krótkie filmy nagrodzone na zagranicznych festiwalach, m.in.: krótkie animacje i amerykański "Head To Love" współtworzony przez Polaków.

Niewątpliwą atrakcją dla fanów kina grozy będzie film "My Name Is Bruce", w którym w roli głównej występuje kultowy aktor kina klasy B - Bruce Campbell - znany z takich filmów jak "Evil Dead", "Evil Dead 2" (w Polsce wydane jako "Martwe Zło" odpowiednio 1 i 2) "Bubba Ho-Tep" czy "Army of Darkness". Sporą atrakcją będzie także fińska "Sauna" - przejmujący horror nakręcony w kraju, który raczej nie słynie z filmów grozy.Harmonogram pokazów prezentuje się następująco:

Dzień 1-22 października (czwartek), Start: 20.
- "Diagnosis: Death"
- "Best of Horror Shorts"
- "Piła 6" - przedpremierowo!

Dzień 2-23 października (piątek), start 20.
- "Sauna",
- "Open Graves",
- "Visions".

Dzień 3-24 października (sobota), start: 22.
- "Dying Breed",
- "My Name is Bruce",
- "Trailer Park of Terrors".

Wszystkie filmy, poza "Piłą VI", będą grane z nośników DVD.

Pokazy filmów odbywać się będą w kinach sieci Multikino i Silver Screen w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rybniku, Szczecinie, Włocławku, Wrocławiu, Zabrzu oraz Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szczerze mówiac wolałbym zobaczyć na wielkim ekranie "Armie Ciemności" niż "My Name is Bruce"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.