Facebook Google+ Twitter

Nadopiekuńczy tatuś chlusnął benzyną w twarz policjantowi

W obronie syna, sprawcy włamania do zbrojowni, krewki ojciec szalał z kanistrem benzyny i paczką zapałek. Policjant leczy obrażenia. Jego mundur jest w pralni, radiowozy na myjni.

 / Fot. Archiwum KMP Biała PodlaskaProkuratura w Białej Podlaskiej zastosowała / jedynie – dop. autor/ „dozór Policji i poręczenie majątkowe w kwocie  / Fot. Jerzy Kirzyński5 tys. zł wobec Romualda K. lat 53 podejrzanego o to, że: 23 listopada br. w Kodniu dopuścił się czynnej napaści z użyciem niebezpiecznej łatwopalnej substancji wobec policjanta podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych w ten sposób, że oblał go benzyną po twarzy i całym ciele, a także uderzając kanistrem w twarz spowodował u niego obrażenia ciała; dopuścił się znieważenia policjantów podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych związanych z dokonywanym przeszukaniem; usiłował zniszczyć poprzez oblanie benzyną w zamiarze podpalenia dwa samochody służbowe”.

Przypomnijmy. 25-latek i jego 19-letni wspólnik włamali się do dawnego arsenału znajdującego się przy kodeńskim sanktuarium i  / Fot. Jerzy Kirzyńskiukradli kusze, 2 szable oraz 6 sztyletów.

 / Fot. Archiwum KMP Biała Podlaska- Policjanci z komisariatu w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Białej Podlaskiej szybko ustalili, że niektóre spośród skradzionych przedmiotów znajdują się już w bialskim lombardzie - ujawnił kom. Jarosław Janicki.

Mundurowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Piszczac, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci pojechali następnie do Kodnia zatrzymać kolejną osobą podejrzewaną o współudział w tym przestępstwie. Chodziło im o 19-latka, Jana K.

Funkcjonariusze z Terespola i z Białej Podlaskiej w czasie przeszukiwania pomieszczeń w jego domu, zauważyli, że ojciec chłopaka polewa benzyną radiowozy.

Jeden z policjantów wybiegł na zewnątrz i przed domem został oblany benzyną po twarzy oraz uderzony wlewem plastikowej bańki.

W momencie obezwładniania napastnika 53-latek trzymał w ręku zapałki…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

niesamowita historia! Na miejscu Policjanta nie popuściłabym. Oj nie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł jest niesamowity. Jeden z mocniejszych jakie ostatnio widziałem. Powinien przejść do historii na równi z: "Dla sympatycznej panny Krysi z turnusu trzeciego" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli ktoś dopuszcza się takiego zachowania jak opisane w artykule to tylko czekać, kiedy… usiłowanie zamieni w stan faktyczny.
Od dawna wiadomo, że prokuratura nie gra w tej samej drużynie, co policja. Gdyby taka napaść spotkała prokuratora a to wtedy wiadomo…

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.